Одним з претендентів на посаду прем’єр-міністра України є заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук.

За твердженнями видання, кандидатуру Гончарука розглядають дуже “дуже серйозно”.

Крім заступника голови ОП з економічних питань розглядаються такі кандидатури як заступник виконавчого директора Міжнародного валютного фонду Владислав Рашкован, секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк, голова Наглядової ради Укроборонпрому Айварас Абромавичус, голова правління Нафтогазу України Андрій Коболєв та виконавчий директор цієї компанії Юрій Вітренко.

Головну вимогу яку ставить до нового очільника Кабінету міністрів президент Володимир Зеленський є утримання зростання економіки на рівні не менше 3% в разі початку рецесії світової економіки. А в разі відносної сприятливої ситуації на світових ринках — наростити цей темп в півтора-два рази.

Нагадаємо, що Гончарук є адвокатом та магістром державного управління, має науковий ступінь доктора філософії в галузі права. В минулому – керуючий партнер юридичної фірми Constructive Lawyers, радник екс-міністра екології та природних ресурсів, а 28 травня 2019 року був призначений на посаду заступника голови ОП.