У Львові помер український учений Ігор Юхновський, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Він був фізиком-теоретиком, першим віце-премʼєром України та мав звання Героя України. Це особиста втрата для екс-президента Віктора Ющенка, адже він нагороджував Юхновського званням Героя України від 2005 року за «визначний особистий внесок у національне відродження і побудову незалежної Української держави, багаторічну плідну громадську і політичну діяльність, вагомі наукові досягнення».

«Сумна новина. Відійшов до вічності Ігор Рафаїлович Юхновський. Світла, добра, мудра людина. Почесний громадянин Львова. Творець України. Обличчя Незалежності. Про прощання та похорон повідомимо згодом», — написав Садовий у телеграм-каналі.

Юхновський — український фізик-теоретик, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України. Народний депутат України I-IV скликань. Нагороджений званням Героя України.

Ігор Юхновський народився у 1925 році на Рівненщині. Воював у Другій світовій війні, зокрема брав участь у звільненні Львова.

Юхновський був фізиком-теоретиком, мав науковий ступінь доктора фізико-математичних наук, академіка НАН України, створив Львівську наукову школу статистичної фізики. На основі створеного Юхновським відділу статистичної теорії конденсованих станів Інституту теоретичної фізики АН УРСР у 1990 році заснували Інститут фізики конденсованих систем НАН України. У 1990-1998 роках Ігор Юхновський очолював Західний науковий центр НАН України. Він заснував Фонд підтримки науки.

Крім того був активним громадським та політичним діячем – народний депутат України І-IV скликань, на перших виборах президента України у 1991 році посів 5 місце. Ігор Юхновський був співзасновником та першим керівником Українського інституту національної пам’яті. Почесний громадянин Львова. Вічна память!