Як можемо спостерігати, наші захисники продовжуть грандіозний контрнаступ на сході й півдні країни

І саме через це російські загарбники посилено готуються до оборони своїх позицій на Луганщині й Херсонщині.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів військовий експерт Defense Express Валерій Рябих.

Він зауважив, що після визволення українськими силами Лиману ворог намагається закріпитися на лінії Кремінна-Рубіжне, однак це місце не підходить для успішної оборони через фізико-географічні особливості району. Крім того, постійний вогневий контроль зі сторони ЗСУ не дає ворогу облаштувати надійні оборонні позиції.

“Противник готується до оборони найбільшої міської агломерації на Луганщині, яка включає в себе Рубіжне, Сєверодонецьк і Лисичанськ. Противник намагатиметься використати міську забудову, щоб стримати настпуальний потенціал наших Сил оборони”, – сказав Рябих.

До того ж, ворог спробує утримувати лінію Троїцьке-Сватове-Рубіжне-Сєверодонецьк. У нього залишається можливість постачання через Старобільск, який є логістичним хабом, а також альтернативний маршрут через Міллерово-Луганськ на Новоайдар, завдяки чому ворог захоче удосконалити логістичне забезпечення своїх військ.

“Наступний рубіж оборони, який ворог може обладнати на рівнинній Луганщині – це по лінії річки Айдар, біля населених пунктів Білолуцьк-Новопсков-Старобільск-Новоайдар-Щастя”, – додав експерт.

Водночас зазначається, що на півночі Херсонської області російським окупантам довелося відступати, аби ущільнити лінію оборони й скоротити лінію фронту.

“Місцевість дозволяє робити якісь тимчасові рубежі, але стратегічно закріпитись ворогу буде важко, особливо якщо ЗСУ звільнять Снігруівку – оборона противника може посипатись. Ворогу важко забезпечувати 20-тисячне угруповання на правому березі, евакуювати поранених і вирішувати завдання утримання цієї території”, – підсумував Валерій Рябих.