Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів про цікавий момент з двосторонніх переговорів президента Володимира Зеленського і російського лідера Володимира Путіна. Український президент в якийсь момент зірвався на голову МЗС РФ Сергія Лаврова.

Про це він розповів журналісту Дмитру Гордону.

“Він був сумний, він був м’який … І питання не в тому, який Путін, мені подобається, яким був президент Зеленський. Він дуже добре підготувався, він був чіткий”, – сказав він, відповідаючи на питання, яким був Путін на переговорах.

Аваков зазначив, що чимало помічників Путіна, присутніх на зустрічі, були незадоволені ходом переговорів. За його словами, “дехто з них навіть дозволяв собі трохи зайвого”.

“Повний ексклюзив: Володимир Олександрович Зеленський, вів розмову, значна частина якої була російською мовою, зрештою, зірвався і каже:”Пане Лавров, припиніть кивати головою. Не треба кивати головою, так, я знаю ваше прізвище (було порівняння з киванням гривою, а Лаврова раніше не одноразово порівнювали з конем). Я на відміну від вас обійшов всі ці місця вздовж кордону власними ногами. Не треба тут кивати головою, що ви тут все знаєте…”, – розповів подробиці із зустрічі голова МВС України.

Крім цього, стало відомо, що у Суркова здали нерви, папери кинув, кричав «ми так не домовлялися».

За словами Авакова, під час переговорів у Парижі міжнародні партнери, зокрема, Ангела Меркель, з розумінням поставилися до ситуації в Україні і готові надалі підтримувати офіційний Київ.

Що стосується Кремля, то його представники вели себе емоційно і некомпетентно.

“У пана Суркова здали нерви, він там папери кинув на стіл і кричав:”Ми так не домовлялися”. Вони запропонували розводити і далі війська. Куди розводити? У Мар’їнці? Де кожен метр политий кров’ю.

І відведення означає здачу наших позицій на кілометри. Або в Широкиному, де ми стали так, щоб Маріуполь убезпечити? Це дурниця. Ми ясно дали зрозуміти, гуманітарні коридори – добре, тому що людям треба дати можливість їздити без черг. У Луганській області немає жодного коридору, де може проїхати машина” , – підкреслив Арсен Аваков.

“Ми не збираємося бути домініоном Росії, на першому місці – українські інтереси. А далі, ми готові з повагою ставитися до всіх”, – підсумував міністр.