Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба стверджує, що коаліція в Німеччині може стати сприятливою для розвитку спільних відносин з Україною.

Про це стало відомо з його коментаря для видання “Українська правда”.

“Ім’я канцлера важливе, але Україну найбільше цікавить, якою буде коаліція. З тих комбінацій, які я нині бачу, коаліція буде сприятливою для розвитку українсько-німецьких відносин”.

 Міністр зазначив, що Україна ще до парламентських виборів у Німеччині системно працювала з усіма провідними політичними силами цієї країни.

“Президент спілкувався з лідером християнських демократів Арміном Лашетом. Я спілкувався з лідером соціал-демократів Олафом Шольцем, коли був у Берліні. Ми працювали з кожною з тих політичних сил, які нині вестимуть коаліційні перемовини та доводили їм позицію України з ключових питань”, — заявив Кулеба.

Міністр зауважив, що Німеччина є тією країною, в якій для досягнення позитивних результатів у двосторонніх відносинах необхідна саме така довгострокова та системна робота.

 У Німеччині в неділю відбулися федеральні вибори, на яких, за даними екзитполів, дві ключові політичні сили – соціал-демократи та блок чинної канцлерки Меркель ХДС/ХСС – набрали приблизно порівну.

Опитування виборців на виході з дільниць у Німеччині, де у неділю відбулися федеральні вибори, не дозволили чітко визначити переможця.

Як повідомляє “Європейська правда”, дві ключові політичні сили – соціал-демократи та блок чинної канцлерки Меркель ХДС/ХСС – набрали у опитуваннях приблизно порівну.

Опитування, проведене на виході з дільниць на замовлення мовника ARD, прогнозує, що обидва лідери отримують по 25% голосів.