Ворог продовжує укріплюватися в Маріуполі. Російські окупанти бояться наступу українських військ.

Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, в очікуванні Сил оборони України росіяни почали метушню в місті.

“Будівництво безпосередньо біля Маріуполя ми наразі не бачимо. На деяких ділянках окупанти терміново добудовуються”, – зазначив Андрющенко.

Окупанти чекають ЗСУ виключно із Запорізького та Донецького напрямків.

Сам Маріуполь щільно оточений  так званими “зубами дракона” та бліндажами. Там постійно тренується гарнізон окупантів.

Зазначимо, що унаслідок вибуху 17 липня на Керченському мосту рухнув один з прольотів, через це його закрили. Мінтранс Росії рекомендував водіям об’їжджати переправу за наземним маршрутом через окуповані українські міста – Маріуполь зокрема.

Разом з напливом туристів з Росії ситуація наближається до колапсу. Ворог не зможе швидко перекидати військових і техніку.

“Маріуполь уже готується зустрічати весь потік, який їхатиме в обидва боки – з Криму і до нього”, – сказав раніше Андрющенко.

Як стало відомо, окупанти використовують Маріуполь як транзитний хаб для посилення своїх підрозділів на різних напрямках. На цей час у місті сконцентровано близько 10 тисяч окупантів.

Ворог допускає можливість, що колись йому доведеться оборонятися в самому Маріуполі. Тому росіяни готують оборонні споруди в місті, а також уже замінували мости.

Через постійні прильоти в Маріуполі, окупанти змінили тактику руху. Тепер вони переміщують техніку меншими групами, для того аби стишити звук від вантажівок. В окупантів наразі їздить тільки 3 – 4 машини з технікою. Більше того, раніше вони намагались зупинятись разом, а тепер їдуть переважно вночі, вдень же – паркують свої вантажівки серед забудови.

Тим часом наші захисники просуваються на фронті. Вони послабили “оборону” окупантів Росії, порушивши їхню логістику та отримавши плацдарм для подальшого руху. Тепер ЗСУ можуть піти на схід від Бахмута і повернути на південь до Донецька, просунутися на південь від Вугледара до Маріуполя або вийти до Токмаку, потім до Мелітополя, щоб ізолювати Кримський півострів і всі російські війська.

Американське видання The Times пише, що “оборона” російських окупантів слабшає, а ЗСУ зуміли вийти на найважливіші висоти. Росіян змушують витрачати додаткові резерви в умовах, коли наносяться удари по їхніх складах з боєприпасами в тилу.

На думку журналістів, українські війська порушили шляхи постачання російських військ на фронті і ускладнили швидкість їхнього переміщення. Армія України отримує можливості піти на схід від Бахмута і повернути на південь у напрямку Донецька.

Крім цього, ЗСУ здатні піти на південь від Вугледара до Маріуполя, вийти до Токмамку, а потім до Мелітополя, щоб ізолювати Кримський півострів і всі російські окупаційні сили.

У статті підкреслюється, що в разі просування до Криму захоплений півострів буде у зоні ураження з боку артилерії сил оборони України і атак з повітря. Тоді, навіть без захоплення півострова, українські війська здатні встановити умови, згідно з якими перебування там російських окупантів і цивільного населення стане неможливим.

Також зазначимо, що російські війська 30 липня продовжували наступальні дії на рубежі Сватове — Кремінна, але підтверджених успіхів не досягли. За повідомленням Генштабу України, російські війська вели безуспішні наступальні операції на схід від Берестового (20 км на північний захід від Сватового), а також у районі Новоєгорівки (16 км на південний захід від Сватового) та Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Офіційний представник Східної групи військ України полковник Сергій Череватий повідомив, що на лінії Сватове-Кремінна сталося сім бойових зіткнень і російські війська намагаються захопити ініціативу в цьому районі, – зазначили аналітики ISW.

При цьому вже традиційно окупанти перебільшують успіхи своєї армії на Куп’янському напрямку, заявляючи про просування та створення плацдармів. Однак підтверджень цьому немає.