Радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович переконаний у безрезультатності стратегії тиску на главу Української держави Володимира Зеленського.

Про це Арестович сказав у суботньому інтерв’ю Радіо Свобода.

«…Тут психологічні особливості Президента Зеленського. На нього неможливо тиснути. Це найгірша стратегія, яку можна обрати. Він відразу стає непоступливим – узагалі, цілком… Навіть зі всім світом, якщо збереться. Тому так, це просто марна стратегія – тиснути на Зеленського. Це не пройде”, – заявив радник глави ОП.

Він додав, що не було жодного тиску з боку президента США Джо Байдена і під час телефонної розмови з Зеленським, яка відбулася 9 грудня.

“Навпаки, ми отримали повні гарантії того, що США не будуть втручатися. Вони можуть викладати свій погляд, можуть надавати рекомендації, можуть бути певні домовленості, наприклад, щодо порядку денного перемовин, але точно не до змісту. І тим більше не до змісту в розрізі тиску”, – наголосив Арестович.

Водночас він заявив, що за наявною інформацією, саме росіяни здійснили інформаційне вкидання, що “є тиск”, що “Україна поступилася”, що “Україна пішла на всі поступки”, що “угода укладена”.

“Всі ці версії закидає Російська Федерація. І по інтенсивності цих закидань (через західну пресу і так далі), видно, що насправді вони сильно отримали “по щам”, зробили крок назад (після розмови Байдена з Путіним – ред.)… І тепер вони мають вдати, що це не вони програли, а Україна програла. Нібито «мощний» Путін з Байденом про все домовився. Але це неправда. І доцільність цих пропагандистських вкидань, дезінформація і показують, що насправді відбулося. За характером дезінформації завжди видно, що хочуть приховати. Вони хочуть приховати те, що вони програли цей раунд”, – заявив радник глави ОП.

Нагадаємо, 9 грудня відбулася телефонна розмова президентів України та США.

Ключовим питанням переговорів стала безпекова ситуація навколо України та перспективи активізації мирного врегулювання. Про це повідомлялось в Офісі ПУ.

Зазначається, що відбувся обмін оцінками щодо перебігу та результатів перемовин лідерів Сполучених Штатів і Росії.

Глава Української держави подякував Джозефу Байдену за послідовну, тверду й рішучу підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави та підтвердив непохитну налаштованість на пошук шляхів до миру на Донбасі.

Сторони скоординували позиції щодо подальших кроків у цьому напрямі. Володимир Зеленський наголосив, що ми маємо чіткі пропозиції щодо розблокування мирного процесу й готові обговорювати їх у різних форматах.

Глави держав також предметно обговорили шляхи безпекової, фінансової та політичної підтримки України у протидії гібридній агресії, що триває.
Окрему увагу Президент України приділив проблематиці енергетичної безпеки нашої держави. Володимир Зеленський наголосив, що українська сторона розглядає проект «Північний потік – 2» виключно через призму енергетичних і безпекових гарантій, а його просування позбавляє Україну важливого чинника стримування російської агресії.

У цьому зв’язку були обговорені конкретні кроки, що можуть бути здійснені для посилення енергетичної стійкості України.

До цього, 7 грудня, відбулися переговори президентів США та Росії.