Ситуація на Херсонщині загострюється. ЗСУ змусили окупантів перекидати війська на лівий берег Дніпра, бо у російського командування немає інших варіантів, там почалась істерика через просування наших сил. РФ знаходиться на межі відходу з цього регіону.

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

«Давайте подивимося відстань умовно від Олешок до Яні Капу або відстань від Голої Пристані до Скадовська, щоб усвідомити, наскільки небезпечним є будь-яке просування українських сил та засобів на лівому березі Дніпра. Звісно, я далекий від думки про те, що ми зможемо там наростити такий ударний кулак, який дозволив би нам проводити широкомаштабні наступальні дії – це майже неможливо зробити, тому що концентрація сил та військ на такому клаптику землі є смертельно небезпечна для нас. Але ми говоримо про відволікаючі дії на широкій ділянці фронту», – заявив Сергій Грабський.

За словами експерта, зараз ми говоримо про можливість проведення рейдових та маневрених дій окремими підрозділами, і у нас є досвід ведення таких операцій.

«Росія це цілком усвідомлює, розуміючи небезпеку цієї сірої зони. Ця зона, яка контролюється нами на лівому березі, яка становить суцільну небезпеку для противника, тому що вони не знають, з якої конкретно локації, з якого напрямку ми можемо здійснити ту чи іншу дію. Наприклад, рейдові дії, або просування, або перерізання якихось комунікацій. Саме тому росія реагує так нервово, і саме тому вона кидає війська з інших напрямків, оголюючи їх і створюючи передумови для продовження наших активних дій, зокрема на Запорізькому напрямку», – додав Сергій Грабський.