Батьки опозиційного до чинного режиму в Білорусі блогера Романа Протасевича, Наталя і Дмитро, в розпачі звернулися до канцлерки Німеччини Ангели Меркель із проханням посприяти звільненню їхнього сина з в’язниці КДБ у Мінську. Також вони закликають лідерку західної держави зупинити диктатора Олександра Лукашенка.

До політикині подружжя Протасевичів звернулося в інтерв’ю німецькому журналу BILD. Вони стверджують, що відео з їхнім сином, які опублікували пропагандистські канали Білорусі, для них справжнє катування.

“Ви можете побачити явні сліди тортур: у нього кривий ніс. Напевно, він зламаний. У нього синці на шиї. Експерт сказав нам, що це сліди удушення”, – розповіла журналістам Наталія.

Вона додала, що Роман Протасевич фактично ізольований від зовнішнього світу, не має уявлення про те, що відбувається навколо його імені, тому змушений співпрацювати зі слідством, давати неправдиві свідчення та обумовлювати себе.

“Листи, які ми пишемо йому, до нього не доходять. Навіть його адвокат не може з нами розмовляти телефоном”, – зауважив батько Протасевича, Дмитро.

Батьки Романа покинули Білорусь у серпні 2020 року, після початку репресій, яких зазнали не тільки учасники протестів та опозиційного до самопроголошеного президента Лукашенка руху, але й члени їхніх сімей.

“Ми дуже вас просимо зробити все можливе, щоб звільнити невинних людей із білоруських в’язниць! Їм необхідна медична та психологічна допомога. Щодня вони зазнають тортур і садизму. Зволікати не можна, кожен день, кожна година може коштувати людського життя, включно з дитячими життями”, – закликали канцлерку Протасевичі.

Нагадаємо, колишнього головного редактора опозиційного Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича і його дівчину, росіянку Софію Сапегу, затримали в Мінську 23 травня. Перед цим диспетчери столичного аеропорту Білорусі примусили пілотів пасажирського лайнера ірландської авіакомпанії Ryanair, на борту якого перебували молоді люди, здійснити посадку під приводом нібито наявної у них інформації про мінування літака.

Бомби на борту літака виявлено не було. Пізніше представники сервісу електронної пошти Protonmail заявили, що повідомлення, про яке йшлося, було відправлено вже після того, як у пілотів Ryanair почали вимагати здійснити посадку в Мінську.

Учасники саміту Євросоюзу 24 травня погодили санкції, які забороняють білоруським авіалініям використовувати повітряний простір та аеропорти ЄС. Рада ЄС закликала європейські авіакомпанії уникати перельотів над територією Білорусі.

3 червня білоруський державний телеканал ОНТ показав в ефірі бесіду з Протасевичем, у якій він визнає себе винним в підготовці масових заворушень і говорить про те, що поважає правителя Білорусі Олександра Лукашенка. Окрім цього, він пообіцяв, плачучи, що більше не буде займатися політикою.

Голови МЗС країн “великої сімки” і верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель засудили арешт Протасевича.