За 21 рік перебування при владі Володимир Путін повільно, але вірно, перетворив Росію на авторитарну державу, в якій переслідують опозицію, садять незгодних і правлять силовики. За цей час найнебезпечнішими професіями в Росії стали мер і губернатор. Лише за останні десять років у в’язниці опинилися 15 губернаторів. Диктатура Путіна лякає не тільки населення, а й наближені до нього еліти. Вони усвідомлюють, що коли влада розбереться з опозицією, то почнеться нове “полювання на відьом”. Ось тільки тоді переслідувати будуть саму інтелігенцію. За яких умов можливе повалення авторитарного режиму в Росії, навіщо за поребриком так часто обговорюють Україну і якими шляхами можна буде повернути Україні окупований Крим – в ефірі програми “Всьо по бєспрєдєлу” з Оксаною Руно на Апостроф TV висловив російський опозиційний політик Дмитро Гудков.

Путін хто? Диктатор?

– Безумовно. Він будує диктатуру, це ж очевидно. Він взяв все повністю під контроль. У нього повноважень, як у царської влади і навіть більше. Навіть “Левада-центр” заявляв, що третина респондентів не говорять правду. Вони кажуть соціально схвальну відповідь. Тому в авторитарних країнах, якщо у тебе немає 80% підтримки, то у тебе все погано.

Все вирішує Путін. Коли людина 21 рік керує країною, то йому просто не цікаво вже займатися питаннями внутрішньої політики. Йому цікаві якісь мультики, ракети, геополітика, “ми вам покажемо”, “не переходьте червоні лінії”. Ось війна якась холодна, яка в його свідомості розгорнулася, вона його якось цікавить. А все інше – ні. Його мало цікавить стан економіки. Він просто може запитати: “Є гроші на виплати? Є, ну і чудово”. А коли людині нудно і нецікаво, коли він мало кому довіряє, то хто до нього підбіжить і щось на вухо скаже, той і доб’ється якогось рішення.

Зрозуміло, що зараз Путін довіряє більше силовикам, які гарантують йому перебування у владі. Він бачить, що силовики поки ефективно за допомогою сили вирішують питання з опозицією, з мітингами. А цивільні – назвемо їх, “цивільною адміністрацією” – не є самостійною силою, як це було раніше. Були силовики, була адміністрація президента, яка хоча б пропонувала якусь складну гру. Цього пустимо на вибори, цього не пустимо. Тут ми трохи сфальсифікуємо, цей нехай пройде в муніципальні депутати. Але нехай це зовні виглядає, як якась боротьба політична. У силовиків не так: посадити, отруїти і так далі – це їхні методи.

Змова проти Путіна в елітах неможлива? – запитав журналіст

– Це стане можливим, коли він перестане виконувати свої основні функції. Перша його функція – він є електоральним локомотивом всього цього режиму. Тобто він говорить: “Ось я, мене підтримує народ, я є гарантом вашого благополуччя”. Але як тільки він позбудеться народної любові, він перестане бути електоральним локомотивом.

І друга функція – він арбітр між інтересами різних груп. Якщо раніше були різні центри сили, вони впливали і конкурували, то зараз є тільки Луб’янка, яка все контролює. А всі решта вишикувалися в цю вертикаль. А це означає, що функцію арбітра він вже не виконує. Тому правильно говорив Володимир Пастухов – є такий політолог – що режим ступив на термінальну стадію. Він рано чи пізно сам себе знищить. Я просто в цьому не сумніваюся.

Буде розкол еліт, я не знаю, чим це закінчиться. Або Путіна якось усунуть, або ще щось станеться. Тому що чинна політика абсолютно тупикова, вона знищує економіку.

Нагадаємо, що колишній депутат Держдуми Дмитро Гудков повідомив про свій від’їзд з Росії. Залишити країну йому довелося через кримінальне (по суті політичне) переслідування. Про це він написав у своєму телеграм каналі

Гудкова могли арештувати.

Як повідомляє опозиціонер, декілька джерел з оточення Адміністрації президента йому повідомили, що кримінальну справу проти нього хочуть “розкрутити”. Мета – арешт.

“Вважаю, що висмоктана з пальця “Справа про підвал” була порушена виключно, щоб не допустити мене на вибори і видавити з країни як мінімум до дня голосування”, – написав Дмитро Гудков.

Рішення про переїзд, як пише Гудков, підтримали рідні і близькі, які також отримали інформацію про загрози та ризики.