Призначення колишнього генпрокурора Святослава Піскуна радником нинішнього генерального прокурора Ірини Венедиктової було помилкою.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив радник глави Офісу президента Володимира Зеленського з антикризових комунікацій Михайло Подоляк.

“Я думаю, що це було неправильним рішенням, і я вважаю, що Ірина Валентинівна ухвалить відповідне нове рішення по Піскуну. Вона зрозуміє, що, мабуть, щось не так з цим кадровим призначенням… Я вважаю, що Піскун на сьогодні не може займати будь-яку посаду в тій вертикалі, в якій займає зараз. Це вкрай погане явище для авторитету держави “, – заявив Подоляк.

Він також порівняв призначення Піскуна з призначенням Юрія Луценка генеральним прокурором, заявивши, що і те, і інше – “неправильне рішення для громадського здоров’я”.

Святослав Піскун уперше очолив Генеральну прокуратуру в 2002, пропрацювавши до цього п’ять років на керівних посадах у податковій міліції. Через рік президент Леонід Кучма відправив Піскуна у відставку «за надмірну політизацію органу в цілому і створення власного політичного іміджу».

Віктор Ющенко двічі призначав його генпрокурором: у 2004-му та 2007-му роках. У першому випадку Піскун очолював відомство неповний рік, у другому – менше місяця. При цьому після призначення генпрокурором у 2007 році він не став здавати депутатський мандат і незабаром повернувся до Верховної Ради.

У Верховній Раді п’ятого і шостого скликань Піскун був членом фракції «Партії регіонів».

Крім цього, ще один важкий удар для Венедіктової прилетів через відомого критика Порошенка, Давида Жванії.

Наводимо його текст дослівно:

Я знаю, що багато хто чекає моє відео, особливо Петро Олексійович Порошенко, а також ті мільйони українців, яких обдурила і пограбувала ця людина. Але мені дуже хочеться, щоб, нарешті, моєю інформацією зацікавилися і правоохоронні органи.

На жаль, генпрокурор, Ірина Венедіктова, як і раніше, ніяк не реагує на мої зізнання. Прошу українську громадськість і журналістів чинити тиск на прокуратуру. Якщо прокурору не цікава правда, то українцям вона повинна бути цікава.

При цьому хочу сказати, що поки Венедіктова мовчить, почали реагувати правоохоронні органи в інших країнах, і мені є про що з ними поговорити.

Чому прокурор Венедіктова робить вигляд, що нічого не відбувається? Тому що вона знаходиться під впливом іноземних агентів. В Україні легально діє іноземна резидентура.

Частину з цих людей всі знають, їх тепер називають “соросята”, і вони отримують плату за просування іноземних інтересів під виглядом грантової допомоги. Але є і прямі агенти іноземних розвідок. Ця історія тягнеться з 2014 року, коли Петро Порошенко в обмін на підтримку на виборах підписав договір з дияволом. Він зобов’язався робити те, що не робить ніхто в світі, – відкрито включити іноземних агентів у владу.