Президент Володимир Зеленський подякував Верховній Раді за підтримку законопроєкту № 5599 про олігархів.

«Олігархи – це минуле. Всі вони повинні стати просто великими бізнесменами. Нам потрібні прозорі економічні відносини і рівні правила гри для всіх», – написав Зеленський в своєму Twitter.

Згідно із законопроєктом, олігархом вважається фізична особа, яка відповідає як мінімум трьом з таких ознак:

бере участь в політичному житті;

має значний вплив на ЗМІ;

є кінцевим бенефіціарним власником (Контролером) суб’єкта господарювання, в день набрання чинності є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до закону України Про захист економічної конкуренції та протягом року поспіль підтримує або посилює це становище;

підтверджена вартість активів особи (і осіб, бенефіціаром яких воно є) перевищує 1 млн прожиткових мінімумів (у 2021 році – 2,27 млрд грн).

Рішення про визнання особи олігархом прийматиме Рада національної безпеки і оборони України. РНБО також буде вести реєстр олігархів. Їм заборонять робити внески для підтримки політичних партій і купувати об’єкти великої приватизації.

В свою чергу, лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія вказав на те, що  якщо представники опозиції спробують до другого читання завалити законопроєкт про олігархів “поправочним спамом”, “слуги народу” використають спецпроцедуру, повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

Коментуючи голосування за законопроєкт про деолігархізацію, він підкреслив: “Дуже раді, що всі представники “Слуги народу”, за винятком кількох людей, (ми тут зараз робимо детальний аналіз) проголосували і підтримали нашу програмну обіцянку”.

За словами голови фракції “СН”, якщо опозиція внесе велику кількість правок до другого читання, монобільшість використає “так звану спеціальну процедуру, як це було з банківським законом”. “До мене вже підходили представники опозиції, лякали і говорили:

“Тримайтеся, зараз побачите, що таке тисячі поправок “. Подивимося, наскільки вони істотні. Поправочний спам відразу можна побачити, адже закон невеликий”, – додав політик.

Арахамія вважає, що концептуально документ не буде змінено.

“Щоб ухвалити його в цьому сезоні, є два варіанти. Перший – ще на один тиждень продовжити пленарну роботу. Другий – відкласти на вересень. Ми будемо консультуватися і приймати рішення”, – підсумував депутат.