Як заявив представник ГУР Міноборони Андрій Черняк, формування плацдармів на лівобережжі Херсонщини справді стало для росіян несподіванкою та спровокувало певні панічні настрої серед окупантів.

«Зараз ми бачимо, що через присутність підрозділів Сил оборони України на лівобережжі Херсонщини у росіян є певна паніка. Вони активно проводять перегрупування сил і намагаються перекидати туди свої додаткові формування», – сказав представник ГУР.

За його словами, окупанти сподівалися, що тими силами й засобами, які в них там вже є, вони зможуть утримувати ці захоплені території.

Для формування плацдармів потрібні були добре підготовлені люди та тривале ретельне планування, уточнив військовий експерт, майор запасу Нацгвардії України Олексій Гетьман.

«До того, як почали працювати морпіхи, майже пів року туди висаджувалися наші диверсійно-розвідувальні групи. Вони не мали наміру закріпитися, просто тримали ворога у напрузі, проводили рейди. Через це росіяни не одразу зрозуміли, що ми формуємо плацдарм. Звикли до постійного переміщення наших ДРГ», – нагадав він.

Найімовірніше українських військових, які починали створювати там плацдарм, росіяни сприйняли як чергову активність диверсантів, припустив військовий експерт.

Захисники України, намагаючись вийти з глухого кута, здобули перемогу, коли змогли закріпитися на східному (лівому) березі річки Дніпро. Українським воїнам такими діями вдалося відкинути російських окупантів з іншого фронту.

У той же час армія країни-агресорки Росії здійснює спроби захопити позиції, наступаючи на сході України. Про це йдеться у статті видання The Hill.

У статті автори зазначають, що хоч західні країни сподівалися на прорив української армії під час літнього контрнаступу, війна з того часу перетворилася на битву на виснаження, і жодна зі сторін не змогла досягнути реальних успіхів. І навряд чи захисникам України чи російським окупантам вдасться провести якісь несподівані маневри у наступні кілька місяців.

Незважаючи на відсутність прориву під час літнього контрнаступу, зараз Україні вдалося відкрити новий фронт у Херсонській області. Захисники України успішно висадилися через річку Дніпро та утримують там позиції, наголошується у статті видання. Зазначається, що такий стан справ буде тиснути на російських загарбників і також може відволікти їх від боїв у Запорізькій області.

Професор військової історії та політики Корнельського університету Девід Силбі висловив думку, що останні події вказують на те, що Україна зберігає тактичну перевагу на фронті, навіть якщо перед ЗСУ стоїть складне завдання тривалої війни проти більшої російської армії.

Але при цьому він зазначив, що Україна має невелику перевагу. За його словами, ситуація, яка розгорталася в останні кілька місяців, нагадує напружені бої Першої світової війни, коли прогрес вимірюється ярдами, а не милями.

Водночас Девід Силбі наголосив: нинішні події показують перспективу того, що українські військові загрожуватимуть контролю країни-агресорки Росії над Кримом.

У статті зазначається, що наступ українських військових ймовірно триватиме упродовж зими, але можливо він відбуватиметься в більш обмеженому масштабі.

У той же час російські загарбники намагаються захопити решту Луганської області на північному сході і східну частину Донецької області.

У виданні нагадали, що зараз одні з основних боїв відбуваються біля Авдіївки на Донеччині, де окупанти відновили наступ минулого місяці. Проте російські загарбники зазнали біля цього міста великих втрат. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що оборона Авдіївки має вирішальне значення для цілей Збройних сил України і виснажує російську владу.

Директора відділу досліджень зовнішньої політики Інституту Брукінгса Майкл О’Генлон зазначив, що більша за кількістю російська армія більше оснащена для тривалої війни, і російський диктатор Володимир Путін, схоже, готовий почекати.

Але О’Генлон сумнівається, що Москва зможе досягти «чистої перемоги». У той же час він зазначає, що не бачить зараз помітного імпульсу з обох сторін.

«Безумовно, немає помітного імпульсу з обох сторін, і я бачу дуже мало шансів, що це зміниться найближчим часом. Є більше речей, які можуть зламати шлях Росії в найближчі кілька місяців, ніж речей, які можуть зламати шлях України в політичному та військовому плані. Україні важко розвивати імпульс», – зазначив експерт.