Жозеп Боррель заявив, що ЄС запровадив майже всі можливі санкції проти росії, і тепер потрібно переключити на фінансову та військову підтримку України. Про це він сказав в інтерв’ю Euractiv.

“З точки зору санкцій (проти Росії – ред.) залишається зробити небагато, але ми можемо продовжувати збільшувати фінансову та військову підтримку”, – сказав Боррель.

Він додав, що було б дивно, якби за рік після початку повномасштабного вторгнення залишалися варіанти санкцій. ЄС вів цей обмежувальний процес поетапно. Так, за останній рік ЄС схвалив 10 раундів санкцій проти москви, покликаних ускладнити фінансування війни та позбавити росію технічного обладнання та запчастин для зброї.

ЄС пропонує якнайшвидше забезпечення Україну боєприпасами та підтримку промисловості. Зокрема, Боррель пропонує використати додатковий 1 млрд євро для збільшення виробництва боєприпасів у Європі.

Блок почав шукати шляхи обходу та відстеження заморожених активів росії, а також способи використання цих активів для фінансування відновлення України.

“Відповідь завжди одна – продовжувати підтримувати Україну. Україні потрібно багато грошей тільки для того, щоб підтримувати техніку в робочому стані, у держави у стані війни багато фінансових потреб – це вимагатиме багато зусиль з нашого боку – тому санкції та військова підтримка – це ще не все”, – сказав Боррель.

Він додав, що рішення про бойові дії “має приймати Україна”, але відповідальність Європи “полягає в тому, щоб підтримати її, зокрема, надаючи зброю та боєприпаси”.

Він сказав, що Європа має фінансові можливості, які мають бути перетворені на військовий потенціал і доставлені на фронт разом з належною підготовкою українських солдатів.