Луганщина – наступ на Харківську область.
Російські окупаційні війська у Луганській області продовжують насичувати лінію Троїцько-Сватово-Кременна силами та засобами, концентруючи підрозділи 20 ОВА, 41 ОВА та 4 ТД безпосередньо цієї лінії, базисно – траса Р-66. Про це пише військово-політичний оглядач Олександр Коваленко у Мережі
Усі ознаки розміщення сил та коштів вказують на те, що командування РОВ не позбулося планів виходу на лівий берег річки Оскол, з крайньою південною локацією – Лиман, північною – Куп’янськ.
Однак у цій усій підготовці до якогось великого наступу, який уже третій місяць ніяк не розпочнеться, є нюанс.
Нещодавно, я описував які проблеми створив практично на кожному плацдармі Бахмут. Проблеми комплектації підрозділів особовим складом, технікою, пропорційним розподілом боєкомплекту. Загалом – проблема повноцінного та ефективного МТО.
Найгірша ситуація у підрозділів РОВ спостерігається на лівобережній Херсонщині та Запорізькій області. Деякі підрозділи, через відсутність повноцінного МТО, мають недоукомплектацію, яка несумісна з боєздатністю. А все тому, що все йде на Бахмут.
У свою чергу, ситуація із забезпеченням на Луганщині дещо інша. Там сконцентровані і підрозділи, які мають набагато кращу комплектацію, ніж південне угруповання, та й логістика працює в рази краще, ніж південний напрямок з сумним Кримським мостом.
Але це все до певного часу. Адже коли починається наступ, то різко зростає витрачання ресурсу, причому у рази більше, ніж до активізації. І ось тут постає питання… РОВ ніяк не можуть закрити питання з Бахмутом. РОВ мають нерозв’язну проблему у локації Сіверска.
І при цьому вони мають намір наступати? Зрозуміло, вони можуть це зробити, але коли витратиться їх наступальний потенціал, повноцінної компенсації якому найближчим часом не варто очікувати, адже все поглинає Бахмут, крім інших напрямків.
Загалом, цей наступ може запустити ланцюгову реакцію щодо незворотного виснаження ресурсу, компенсація якого просто не повернеться навіть на рівень січня 2023 року, як би не пихкав російський ВПК. РОВ можуть наступати вузьким фронтом окремих локацій і ніяк інакше.
Ривок РОВ на Харківщину може виявитися більш схожим не на наступ, а на груповий стрибок лемінгів зі скелі. При цьому не думаю, що командування РОВ цього не розуміє. Але вони змушені квапити події, внаслідок чого роблять ще більше помилок, ніж раніше – підсумував експерт.
Водночас, як вважає військовий експерт Олег Жданов, загрози повторного наступу російських окупантів на Харків на сьогодні немає.
Разом з тим Жданов уточнив, що загрози в даний час немає, але ймовірність повторення ворогом такого сценарію зберігається.
“На сьогодні в Бєлгородській області не формується ударне угруповання, щоб наступати на Харків… можуть бути провокації, ДРГ до взводу з метою сковування наших сил на кордоні, 100% будуть обстріли – доки не отримаємо потужніші системи ППО і не постараємося захистити місто. Але сьогодні говорити, що завтра буде наступ на Харків… Це російська ІПСО, щоб довести харків’ян до нервового зриву”, – сказав Жданов.
Експерт згадав зиму 2022 року, коли навіть підготовлені кадрові військові РФ не змогли взяти Харків штурмом, і в підсумку противнику довелося обходити місто.
“Хто буде брати? 10 тисяч осіб, дивізія? Вони, щоб до Куп’янська спробувати дійти, три дивізії зібрали. На сьогодні загрози штурму Харкова не існує. Ймовірність є, загрози немає”, – зазначив Жданов.