Ворог, використовуючи останні залишки своїх сил, намагається утримати оборону в районі Бахмута і досягти успіхів на Авдіївському напрямку. Проте Збройні Сили віддають рішучий опір російським загарбникам. Про це повідомив українському телеканалу військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв, який наразі знаходиться на дислокації на Горлівському напрямку. Він підкреслив, що зібравши сили на цьому напрямку, українські військові змогли б завдати значно більших втрат ворогові, у порівнянні з Бахмутом, Лиманом чи Куп’янськом.

Авдіївка розташована на окраїні тимчасово окупованого Донецька. Окупанти не зможуть довго тримати лінію оборони, якою б міцною вона не була. Це наші військові довели на Запорізькому напрямку, попри те, що ворог готувався пів року, заливаючи бетонні укріплення.

Авдіївка – це дуже небезпечні ворота у Донецьк. Тому ворог і намагається її захопити. Бахмут – це стратегічно важливе місто для розвитку наступних атак на Донецьку область.

Ще напередодні зими мені було зрозуміло, навіщо росіяни кидають такі сили й б’ються за Бахмут. Тоді у радіусі 30 – 40 кілометрів навколо міста-фортеці росіяни стягнули стільки війська, що їх не було де і як розмістити, – зазначив боєць ЗСУ.

Однак зараз українські бійці успішно знищують окупантів і роблять все для того, аби оточити Бахмут. У них це виходить, але, можливо, не так швидко, як хотілося бачити.

Як зауважив Ієвлєв, Горлівський напрямок, неперспективний для ворога, адже тут існують певні географічні складнощі. Росіянам треба форсувати водні споруди, також є висоти, з яких якісно відпрацьовує наша артилерія – не підпускає і завдає ураження по ворогу.

За останні пів року, перебуваючи на Горлівському напрямку, наші захисники вивчили всі позиції ворога. З травня Сили оборони почали якісно працювати FPV- дронами, тому окупанти були змушені відтягнути важку техніку на 5 – 6 кілометрів у глиб. З цієї дистанції ворог не може точно завдавати ударів.

«Окупанти не можуть до нас навіть наблизитися, а ми їх бачимо як на долоні. Коли ми атакуємо окупантів, то розуміємо, звідки вони будуть контратакувати», – сказав військовослужбовець ЗСУ.

Тим часом, на Бахмутському напрямку ворог щоденно зазнає втрат. Наші військові завдають йому вогневого ураження. Розвідка, БпЛА контролюють територію, не даючи змоги окупантам просуватися вперед.

Росіяни ще мають відкриту ділянку, якою можуть постачати боєприпаси й особовий склад на Бахмутський напрямок.

Ситуація на півночі Бахмута трошки складніша, ніж на півдні. Там противник зосереджує свої зусилля, але наші захисники розробляють тактику, якою зможуть «прорізати» цю контрнаступальну оборону й зайти глибше на ворожі позиції.

А на півдні ми маємо успіх, хоч і не великими темпами, але ми просуваємось. За тиждень це виливається в певну кількість звільнених кілометрів, – сказав Керівник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш.

За минулу добу, 29 серпня, на Бахмутському напрямку противник зазнав потужного ураження. Серед втрат ворога: 4 танки, 1 БМП, 1 БТР, 1 «Мста-Б», 1 РСЗВ «Град», 2С3 «Акація», 2С5 «Гіацинт-С», Протитанкова гармата МТ-12 «Рапіра», 10 авто, 1 спеціальна техніка МТУ-90, 4 склади з боєкомплектом, Спостережний комплекс «Муром-М», БпЛА ZALA, ЗРК «Стріла-10».

Ілля Євлаш також підкреслив, що російські сили спрямували свій основний напрямок наступу на території Луганської та Донецької областей. Вони залишаються прихильниками своєї ідеї повного «звільнення» цих земель, тоді як українські військові продовжують свою стійкість та невпинну боротьбу.

Командувач Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський відвідував ці території й особисто пересвідчився в ситуації, яка сьогодні там склалася.

Ілля Євлаш зауважив, що наразі вживаються всі необхідні заходи для недопущення прориву противника та покращення позицій наших військових для відбиття українських територій