Експерти американського Інституту вивчення війни пишуть, що українські сили готуються до відведення військ із деяких районів Бахмута. Яке рішення ухвалить Генштаб – передбачити складно.
Російські війська взялися за Бахмут, у якому мешкало близько 70 тисяч осіб, із травня 2022 року. Так, незабаром буде рік, як вони штурмують це місто, при цьому зазнають колосальних втрат. Але в Росії не заведено рахувати вбитих і поранених, а приємно вважати метри завойованої чужої землі. Про це військовий експерт Олег Жданов сказав у стримі на своєму ютубі.
Як наголошує військовий експерт, та кількість військ, яку Росія кидає на штурм цього міста чи спробу його оточення, просто не вкладається в голову. Окупанти вантажівками підвозять особовий склад та кидають його у бій.
Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що ми продовжуватимемо утримувати Бахмут, якщо ситуація не стане критичною. Жданов акцентує: важко оцінити, чи стала вона такою, оскільки повна картина того, що відбувається, відома лише Генштабу. Яким буде його остаточне рішення – невідомо.
Поки що місто в критичному стані, постачання військ під великим питанням. За інформацією іноземних розвідок, за останні 36 години було підірвано кілька мостів, які знаходяться за містом і були розташовані на шляхах постачання, що йдуть через Годинник Яр. Тепер забезпечення угруповання в Бахмуті ускладнене ще більше,
– зауважив Жданов.
Однак наші війська утримують місто, навіть з огляду на підкріплення, яке було надіслано наприкінці цього тижня.
“Вони навіть зупинили просування російських військ практично на всіх напрямках – як на околицях міста при спробах оточити це місто, так і в середині самого міста. Хоча ворог наполегливо продовжує атакувати наші позиції, дуже багато артилерії зосереджено, вогневі нальоти нашими військами йдуть цілодобово. Тому утримання дається дуже тяжко”, – стверджує Жданов.
Тривалий час окупаційне військо намагається оточити Бахмут, кидаючи на місто свої величезні сили. Водночас українські захисники продовжують героїчно стримувати атаки ворога і не збираються масово відступати з міста.
Українське військово-політичне керівництво у війні дотримується принципу “ні кроку назад”. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман. Він зазначив, що українська армія відступає лише крайнім разі, коли є безпосередня загроза оточення.
Військовий експерт наголосив, що ситуація в Бахмуті дуже важка, але поки що масового відходу українських військ немає. Однак план відходу у випадку необхідності українське командування вже приготувало.
Все залежить від того, скільки часу українські підрозділи зможуть утримувати як тиск окупантів з флангів з метою оточення, так і пряме видавлювання. Проте ще певний час можна потягнути цю ситуацію,
– підкреслив він.
На його думку, якщо українські захисники залишать Бахмут, для росіян це будуть досягнення: пропагандистське, оперативно-тактичне, але не стратегічне.
“Російській армії зараз настільки не вистачає сил та засобів, що якісь більш-менш помітні дії вони можуть здійснювати лише на вузькій ділянці фронту довкола Бахмута. Це рівень не вище, ніж оперативно-тактичний”, – зауважив Гендельман.
Він вважає, якщо українська армія залишить Бахмут і відійде на більш вигідні рубежі, у воєнному сенсі, можливо, це варто було б зробити раніше. Але війна це справа перш за все політична, а лише потім військова.
Залишати українські міста, населення в політичному і моральному сенсі не популярно і не корисно. Тому українська армія стоїть до останнього, де може,
– наголосив експерт.
За його словами, якщо оборонятися всюди, це потребує великого витрачання резервів, живої сили, техніки і боєприпасів, які можна було використовувати для наступу на інших, більш вигідних в стратегічному плані напрямках.