Контррозвідка Служби безпеки України успішно затримала ще одну учасницю агентурної мережі ФСБ, яку було викрито на початку цього року.

Раніше в Дніпропетровській та Донецькій областях було затримано п’ятьох російських агентів, серед яких були інженерка оборонного заводу та чиновниця міськради на Донеччині. Вони відслідковували геолокації ЗСУ на прифронтових територіях.

Зараз затримано шосту фігурантку, яка намагалась знайти військові аеродроми та місця базування української ППО поблизу Кривого Рогу. Також вона відслідковувала напрямки польотів бойової авіації ЗСУ.

У разі виявлення «потрібних» об’єктів зловмисниця мала зафіксувати їх геолокації на електронних картах і «прозвітувати» до фсб. Отриману розвідінформацію агресор планував використати для підготовки повітряних ударів по «цілях» із застосуванням ракетного озброєння та дронів-камікадзе типу Shahed. Втім, Служба безпеки своєчасно викрила російську агентку, задокументувала її злочинні дії і затримала.

За даними слідства, фігуранткою є місцева мешканка, яка є прихильницею ідеології Кремля. У жовтні 2023 року жінка опинилася під увагою ФСБ через свою подругу — ще одну учасницю ворожої групи, яка наразі знаходиться під вартою.

Щоб відстежувати рухи бойової авіації та протиповітряної оборони ЗСУ, зрадниця виходила на місцевість. Крім того, вона намагалася виявити та зафіксувати приховану військову інфраструктуру.

Зв’язок з кадровим співробітником ФСБ відбувався через месенджер. Особу цього співробітника вже вдалося встановити Службі безпеки.

Під час обшуків у помешканні фігурантки був вилучений мобільний телефон із доказами її листувань з агресором.

Наразі зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує довічне ув’язнення.