Під час жорстких боїв окупантам вдалося прорвати оборону українських захисників, і десантники опинилися в оточенні. Побратими відправилися на допомогу і провели успішну спецоперацію з визволення військових. Поки бійці чекали на підмогу, через дрони їм постачали провізію та акумулятори. Захисники не лише врятували побратимів від оточення, а й завдали ворогу значних втрат.

Про це повідомляє 95 окрема десантно-штурмова Поліська бригада.

Командир розвідувального взводу, Олексій, розповів, що на одному з напрямків бойової роботи 95 бригади ДШВ була заблокована. Уночі бійці виїхали на завдання, метою якого було створити умовний «командний пункт», з якого можна було б по радіостанції координувати рух та дії інших бійців, зокрема – операторів безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Оскільки ворог використовував спеціальний одяг, через який його не було видно через тепловізор, військові ухвалили рішення відійти й спробувати виконати завдання у наступну ніч.

У другу ніч бійцям вдалося виконати завдання – противник був знищений і відходив, що було видно з безпілотників. Після цього група вирушила на зачистку й в одному з бліндажів виявили військового ЗСУ, який напередодні потрапив у полон. Унаслідок спецоперації захисники звільнили близько 1 квадратного кілометра територій, взяли кількох російських військових у полон.

Після цього окупанти активно розпочали штурмувати позиції українських захисників. Однієї ночі ворогу вдалося прорвати оборону ЗСУ, використовуючи паралельну посадку — частина десантників опинилася в оточенні. Житомирські десантники витримали в оточенні майже 3 доби, створивши кругову оборону та відбиваючи атаки ворога. За допомогою дронів їм доставляли акумулятори, обмежену кількість боєкомплекту, воду та трохи їжі.

По десантниках, які опинилися в оточенні постійно велося вогневе ураження – артилерійське всіма калібрами озброєння. Противник намагався їх вибити, але наші хлопці не здавалися,
– наголосили у 95 бригаді.

Попри все наразі залишаються небезпечні ділянки на передовій для наших захисників.

Зокрема військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко наголошує, що найнебезпечнішими напрямками на фронті в Україні станом зараз є райони Авдіївки та Часового Яру.

За його словами, в районі Авдіївки бойові дії продовжуються біля Бердичів, Орлівки, Тоненького і не лише. Тут окупанти створюють буфер безпеки півколом. А потім після оперативної паузи готуватимуться до наступальних дій поза цим буфером.

Водночас, як зазначив Коваленко, біля Часового Яру необхідно відзначити ситуацію в Іванівському.

«Окупанти зайшли до села і зайняли позиції у північно-східній частині, тому що їм важливо створити умови для наступу на сам Часів Яр. Це найбільш небезпечні напрямки», — розповів він.

Також експерт додав, що складна ситуація біля Новомихайлівки, що на Донеччині. Там росіяни регулярно атакують уздовж дороги 00532 від Мар’їнки до Вугледару. Також не забуваємо такі локації, як Серебрянське лісництво, район Білогорівки (Луганська область) та Лимано-Куп’янську вісь саму по собі. І, звичайно ж, про район Роботиного Запорізької області. Тому що окупанти досі не змогли відновити над ним контроль і намагаються продовжувати наступальні дії. Попри все ЗСУ відбиваються всі ворожі штурми та не дають ворогу просуватись далі.