Дмитро Кулеба, очільник Українського МЗС закликав Німеччину поставити крилаті ракети Taurus, запевнивши, що це не призведе до ескалації війни.

Про це він сказав в інтерв’ю Bild.

“Україні потрібні ракети Taurus, щоб врятувати більше життів українських солдатів і цивільних, прискорити звільнення своїх територій і швидше завершити війну”, – сказав глава МЗС.

Кулеба відкинув занепокоєння німецького уряду, що німецькі ракети також можуть бути використані для атаки на російські цілі в Росії, як “безпідставні”:

“По-перше, тому що інші партнери вже поставили ракети зі схожою дальністю. По-друге, жодне попереднє рішення Німеччини про постачання Україні нового типу зброї не призвело до ескалації”.

він також запевнив, що німецька зброя “вже врятувала багато українських життів”.

“Нам не потрібна іноземна держава, і ми будемо використовувати ракети тільки в межах наших кордонів, щоб звільнити те, що по праву належить нам згідно зі Статутом ООН і міжнародним правом”, – наголосив він.

Раніше у німецькому уряді заявили, що наразі підготовка до передачі Україні крилатих ракет Taurus не ведеться.

За інформацією видання Spiegel, наразі щодо питання передачі ракет тривають засекречені переговори з представниками оборонної промисловості, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче внести технічні модифікації в ракети, щоб унеможливити удари Києвом по російській території, що не стосується окупованого РФ Криму.

Додамо, Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Аґнес Штрак-Циммерманн заявила, що ракети Taurus “терміново потрібні Україні”. На її думку, це “відповідає міжнародному праву, адже якщо Україна знає, звідки її атакують, то може завдавати превентивних ударів, щоб зупинити атаки (по ній)”.

Вона зазначила, що можливо проблема з постачання заключається в канцелярії канцлера, де намагаються не допустити, щоб це питання вийшло на поверхню.