Письменниця Лариса Ніцой та колишній міністр транспорту і зв'язку, екс-голова Запорізької обласної держадміністрації Євген Червоненко влаштували публічну суперечку через українську мову.

Зокрема, вона звинуватила його в розколі суспільства і в прокремлівських висловлюваннях, які критикують необхідність зробити українську мову пріоритетною в публічних сферах. 

Жорстка сварка сталася в прямому ефірі програми "Вечірній прайм".

"Такі люди, як Червоненко, розповідають, що хтось когось роз'єднує. Так вони ж і роз'єднують! Українців українська мова не роз'єднує. 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

А розколюють країну Червоненко і компанія, розколюють мову Червоненко і компанія, підбурюють людей не дотримуватися закону Червоненко і компанія. А потім переводять це все з хворої голови на здорову", – сказала Ніцой, перебуваючи на телефонному зв'язку зі студією.

Червоненко, в свою чергу, також різко відповів на коментар письменниці, заявивши, що коли він бачить її та екс-народного депутата від "Свободи" Ірину Фаріон, то одразу згадує фільм "Собаче серце". 

Крім того, він підкреслив, що це нижче його гідності коментувати слова Ніцой та піарити її.

"Ви розколюєте суспільство, ви вносите розбрат, ви! Я більше не хочу слухати цей словесний червоненковий понос!" – розлючено перервала скандального політика Ніцой.

Він, в свою чергу, перейшов на ще більш жорсткі образи на адресу опонентки і звинуватив її в проблемах ыз розумовим розвитком. "Ви або глибоко дурна, або глибоко хвора!" – їдко вигукнув він, однак Ніцой на той момент вже повісила трубку.

Додамо, раніше суперечка на мовному ґрунті сталася між Червоненком і Фаріон.

Приводом для бурхливої ​​дискусії став коментар Фаріон про необхідність захисту української мови як головної для держави. Зокрема екс-нардеп зазначила, що в Україні не повинна панувати російська мова, оскільки вона є спадщиною окупантів.

"Це дуже дивна мова, це взагалі язичіє, яке до нас занесене через гармати, через вбивства, через постріли, через сибіри, ​​через репресії. Воно занесене до нас в країну тільки через терор. Тому це дивне язичіє", – наголосила Фаріон.

Крім того, політик підтримала вимогу письменниці Лариси Ніцой використовувати у публічному просторі тільки державну мову і наголосила, що привчати до цього потрібно максимально жорстко – аж до кримінальної відповідальності за ігнорування цієї умови.