Скандальний глава Соціалістичної партії України й екс-радник голови МВС Ілля Ківа погрожував одеському активісту, екс-главі обласного відділення "Правого сектора" в Одесі Сергію Стерненку, обіцяючи вбити та "закопати його в землю".

Про це заявив сам Стерненко, опублікувавши відповідний пост у Facebook. Він повідомив, що це сталося в понеділок, 1 жовтня.

"Я був у ГСУ Нацполіції в Києві, в кабінеті 647, де знайомився з матеріалами провадженнь за першим і другим нападах на мене. Коли вже закінчував, приблизно о 16:45, відкрилися двері, і в кабінет, де був я і двоє слідчих, увійшов Ілля Ківа у супроводі невідомого мені чоловіка, ймовірно, співробітника МВС. З його поведінки було помітно, що зі слідчими вони знайомі", – написав активіст, уточнивши, що Ківа прийшов на допит у кримінальному провадженні.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Після того, як екс-радник голови МВС впізнав Стерненка, на активіста посипалися безліч погроз.

"Якби проти мене прислали "правильних людей", то мене б точно вбили. Також сказав, що він воював, і скоро буде в країні наводити порядок. І додав "ви, активісти, жити не даєте нікому. Ми вас, активістів, у землю будемо закопувати", – процитував Ківу Стерненко.

Відзначається, що люди, які сиділи в кабінеті, не відреагували на таку поведінку.

"Чоловік, який супроводжував Іллю, звернувся до мене і порадив "з**батися звідси якнайшвидше". Після цього слідчий, знову не сказавши ні слова, вивів мене з кабінету", – повідав Стерненко.

Я відповів, що сприймаю його слова як прямі погрози на свою адресу та попередив, що у випадку нападу буду захищатись усіма доступними способами.

Увесь цей час слідчі мовчали та не робили Ківі жодних зауважень. Тоді я звернувся до одного з них та повідомив, що буду звертатись із заявою про вчинення правопорушення Ківою та зазначу слідчих як свідків злочину. Чоловік, що супроводжував Іллю, звернувся до мене та порадив «йти отсюда побистрєє». 

Після цього слідчий, знову не сказавши ані слова присутнім Ківі і його знайомому, вивів мене з кабінету.

За словами, активіста Ківа не є самостійною фігурою. Він тісно пов‘язаний з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

" І дуже цікаво, чи він погрожував мені від свого імені, чи це сформована думка очільника міністерства? Як би там не було, нам, активістам, дають прямо зрозуміти, що будуть нас вбивати. І робить це не росія. Не місцеві князьки. А дотичний до МВС персонаж, – написав Стерненко