Українці зараз борються за своє життя та право на самовизначення і лише вони можуть визначати умови для припинення вогню. Як передає Укрінформ, про це заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер в інтерв’ю австрійській газеті Die Presse.

«Це питання, на яке спочатку мають відповісти українці. На них напали, вони зараз борються за своє право на самовизначення, за своє життя. Вони можуть визначити умови, за яких може йти мова про припинення вогню», – прокоментував Лінднер питання про те, чи бачить він зараз дипломатичні можливості для припинення війни.

Крім того, глава Мінфіну ФРН прокоментував заклики з боку окремих австрійських та німецьких політиків до перегляду санкцій ЄС проти рф. За його словами, «скасування санкцій зіграло б на руку путіну і сприймалося б як ознака слабкості». «Санкції значно послаблять правління путіна. Для Європи криза також є можливістю інвестувати в чисті технології та не лише зменшити, але й припинити залежність від росії», – сказав Лінднер.

Також міністр фінансів назвав «абсурдними» пропозиції щодо запуску російського газопроводу «Північний потік-2» задля подолання дефіциту газопостачання в ЄС. «путін не хоче постачати нам газ, тому відкриття ще однієї труби не допоможе. А політичний сигнал все одно буде руйнівним. Не лише тому, що це посилить путіна, але й тому, що це розколе ЄС і оборонний альянс НАТО», – заявив він.

Нагадаємо, черговим перериванням постачання газу через газопровід «Північний потік – 1» під надуманим приводом «технічних причин» російський газпром ще раз довів свою ненадійність як постачальник газу. Про це повідомив речник Європейської комісії Ерік Мамер.

«Оголошення “газпрому”  про те, що він знову закриває “Північний потік-1” під обманним приводом, є ще одним підтвердженням його ненадійності як постачальника. Це також доказ цинізму росії, оскільки вона вважає за краще спалювати газ замість того, щоб виконувати контракти», – написав речник Єврокомісії.

Крім того, російська федерація щодня поблизу з кордоном Фінляндії спалює газу мінімум на 10 млн євро замість постачання його європейським споживачам, тим самим провокуючи кризу й зростання цін. Про це глава держави заявив під час виступу на конференції «Шельфу північних морів» у Норвегії. 

«Просто зараз росія спалює поблизу з кордоном Фінляндії газу мінімум на 10 мільйонів євро щодня. Спалюється газ, який мав би надходити німецьким та іншим європейським споживачам. росія не може зупинити його видобуток, не хоче відправляти європейцям, бо зацікавлена в кризі і не має інших покупців. Тож просто спалює цей газ. Так само, як вони спалюють наших людей», – зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що нормальний ринковий гравець уже поставив би вільний обсяг газу на ринок, проте держава-терорист робить усе, щоб на ринку опинилось якнайменше газу за якнайвищою ціною, що тягне зростання інших цін.

«І це все – частина російської гібридної агресії проти всіх людей, проти всіх нас, проти всіх вас, проти всієї об’єднаної Європи», – сказав глава Української держави.

Він підкреслив, що росія використовує економічний терор, тисне ціновою кризою й бідністю, щоб послабити Європу саме тоді, коли потрібна повна її сила для захисту від російського терору на війні проти України.

«Вони (росіяни – ред.) хочуть, щоб європейці злякалися. Щоб зробили помилкові висновки й поступилися європейськими цінностями на користь примарного зниження цін», – пояснив Зеленський, додавши, що саме на це зараз працює російська держава, її посадовці та компанії – такі, як газпром.