Увесь цивілізований світ, і Німеччина в тому числі, мають докласти максимум зусиль, щоб не допустити використання «Північного потоку-2» як гібридної енергетичної зброї проти України та Європейського Союзу. Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав після оголошення спільної з головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким заяви для преси, відповідаючи на питання журналістів.

Ми очікуємо в умовах підвищення ескалації, можливого розвитку агресії, яку ми маємо вже вісім років проти України, відповідального ставлення від наших німецьких партнерів, зокрема. Звичайно, ми не очікуємо обміну безпекових питань на економічні питання… Ми вважаємо «Північний потік-2» гібридною енергетичною зброєю Росії та закликаємо весь цивілізований світ, наших німецьких партнерів – вживати всіх заходів, для того, щоб не допустити використання цієї гібридної зброї проти України, проти Польщі, проти Європейського Союзу, – сказав Шмигаль, повідомляє Укрінформ.

Моравецький зазначив, що Польща вже здійснює транспортування газу та підписала угоду з Україною про передачу газу із заходу на схід.

Але ми говорили з прем’єр-міністром ( Денисом Шмигалем — ред.) про якнайшвидше розширення потужностей, будівництво газопроводу, який найближчим часом зможе прокачувати великі обсяги газу, — заявив польський прем’єр.

Також він заявив, що російський трубопровід Північний потік-2 є потужною загрозою миру у всій Європі. Він закликав Німеччину не запускати цей трубопровід, бо це « Збільшує можливості шантажу та війни з боку Росії».

Шмигаль нагадав, що вже вісім років Україна має агресію з боку Росії, частину окупованих територій Криму, сходу, майже щодня гібридні атаки у вигляді кібератак, внутрішньої дестабілізації, економічної дестабілізації.

Водночас, Глава уряду наголосив, що українська армія є надійним щитом для українського суспільства та для Європи, партнерів України.

Крім того, Шмигаль подякував Польщі за неоднаразову підтримку України та наголосив, що під час розмови з Моравецьким, вони обговорювали насамперед дипломатичні шляхи вирішення ескалації з боку Росії.