Саакашвілі виступив із зверненням до лідера президентської гонки на Україні Володимиру Зеленському. Він попередив, що Зеленський повторить шлях Ющенко, якщо не зачистить країну від олігархів і корупціонерів на чолі з Порошенком

У разі перемоги на виборах Володимиру Зеленському потрібно провести «зачистку» України від олігархії і корумпованих кланів, заявив Михайло Саакашвілі в зверненні до кандидата в президенти України. 

За словами політика, це дасть можливість Зеленському не повторити долю Віктора Ющенка. 

Саакашвілі підкреслив, що з урахуванням народної підтримки впевнений в перемозі Володимира Зеленського.

 «Ніякі фальсифікації і адмінресурс уже не допоможуть Порошенку перемогти. Хіба що він не піде на найрадикальніші заходи. Але це загрожує великими ризиками як для української державності, так і тим, що майбутнього не буде і у самого Порошенка », – заявив політик.

Екс-президент Грузії нагадав, що йому самому вдалося побороти корупцію і організовану злочинність в рідній країні, провівши зачистку силових структур. 

«Відразу ж після перемоги ми повністю змінили МВС. У відставку пішли всі старі міліціонери і їх начальство. Нове МВС і стало тим інструментом, який дозволив жорстко і безкомпромісно боротися з тодішньої кримінальної системою, яка довго володіла Грузією. Всі «злодії в законі» за кілька років опинилися у в'язниці. Тільки після цього ми почали будувати нову і успішну Грузію – піднімати економіку, збільшувати добробут громадян, рухатися в бік Європи і провести всі необхідні реформи », – розповів Саакашвілі.

Такий шанс був і у України в 2004 році, коли до влади прийшов Віктор Ющенко, вважає Саакашвілі. Однак Ющенко зробив фатальну помилку, залишивши Віктора Януковича в українській політиці. «Не були відкриті кримінальні справи проти основних фігур режиму. Не було виконане гасло «Бандитам – тюрми!». Закон так і не став одним для всіх. Політика і олігархічне користолюбство так і не були розділені. Це дозволило Януковичу набратися сил після поразки і знову повернутися у велику політику », – описав Саакашвілі своє бачення ситуації.

Зеленський уникне подібної долі, якщо в першу чергу після перемоги займеться боротьбою з корупцією «в особі системи Порошенко». Для цього будуть потрібні призначення безкомпромісного головного прокурора та виключення клану Порошенко з української політики. 

«Якщо проти корупціонерів будуть відкриті кримінальні справи, які будуть доведені до кінця. Якщо корупціонерам дадуть по всій строгості закону починаючи з Порошенка і його оточення. Якщо народ скаже остаточне прощай старій, прогнилій,фф, корумпованій системі на чолі з Порошенком, то вам буде значно легше далі рухатися по шляху реформ і долати опір системи », – заявив Саакашвілі.

«Порошенко і його« сім'я »не повинні залишитися в політиці. Пам'ятайте про це. І постарайтеся уникнути фатальних помилок, які зробили ваші попередники », – додав він.