Внаслідок вибухів у Бердянську 8 лютого були влучання в захоплений росіянами аеродром і знищені понад 100 ворожих бійців.

Про це Бердянська міська військова адміністрація повідомила в Мережі 9 лютого.

“Отримали від наших захисників уточнену інформацію про вчорашні вибухи: є влучання в аеродром”, – вказано в заяві.

“Цим прильотом наші воїни знищили більше ста окупантів. Також постраждали склад з боєприпасами та паливно-мастильними матеріалами і радіолокаційна станція”, – додали в МВА.

В січні стало відомо, що росіяни облаштовують нову авіабазу в аеропорту окупованого Бердянська і вже почали розташовувати там гелікоптери.

Про це повідомив OSINT-розслідувач Бенджамін Піттет, який опублікував відповідний супутниковий знімок.

На фото зафіксований аеропорт Бердянська, який загарбники облаштовують під базу. На території вже розташовані щонайменше 17 гелікоптерів ворога та різні фортифікаційні споруди. Зокрема, там риються траншеї, встановлюються маскувальні брезенти, а важка техніка будує для техніки укриття. 

Розслідувач припускає, що росіяни там також зараз будують трубопровід, який міг би постачати паливо для їхніх вертольотів у майбутньому.

Піттет висував припущення, що за задумом окупантів, створена в Бердянську нова авіабаза повинна змінити базу в Чаплинці на Херсонщині, до якої ЗСУ вже можуть діставати системами HIMARS, однак, як ми бачимо, всі мрії окупантів лишились лише мріями.

“Перебуваючи на відстані понад 85 км від лінії фронту, місто Бердянськ розташоване поза зоною досяжності українських систем HIMARS. Це разом з іншими факторами, такими як близькість до Азовського моря, робить його ідеальним місцем для нової великої військової бази”, – йдеться в матеріалі розслідувача.