Леонід Кравчук, перший президент України, вкрай негативно висловився про підвищення зарплат деяким українським чиновникам, доходи яких становлять до 500 тис. гривень на місяць. На його думку, члени Кабінету міністрів є людьми, які “не хочуть знати Україну” і високі зарплати вони отримувати не повинні.

Про це він розповів в ефірі одного з українських телеканалів.

“Зарплата топ-чиновника повинна бути досить пристойною, але не перевищувати рівень середньої заробітної плати в Україні більше, ніж в 5 разів. Тобто, якщо ми маємо зараз середню зарплату в Україні, скажімо, 8 тисяч гривень, то в залежності від вищезазначених загальних положень ця зарплата повинна бути не більше 30-40 тисяч гривень. Зараз деякі чиновники отримують зарплати, які в сотні разів перевищують середню”, – підкреслив Кравчук.

Екс-президент впевнений, що в скандалі із зарплатами топ-чиновників присутній морально-етичний момент.

“Вони прийшли служити народу, їх ніхто силою на аркані не тягнув. Люди втратили межу, що можна, а що не можна…”, – додав він.

На думку Кравчука, зарплата будь-якого міністра, як і будь-якого керівника, повинна бути пов’язана з успіхами тієї області, яку він очолює. Підвищується рівень життя населення в тій чи іншій сфері – значить можна підвищити зарплату людині, яка вплинула на це.

Леонід Кравчук переконаний, що чиновники повинні йти на держслужбу не тільки заради високих доходів, але й заради того, щоб служити народу.