Останніми днями окупантам на Херсонщині зовсім несолодко. Зокрема, росіяни опинилися у дуже складній ситуації на правобережжі Дніпра.

Ситуація на правому березі Дніпра для росіян безнадійна. Таке враження, що відхід окупантів з правого берега прискорюється, причому з двох боків,
– розповів херсонський активіст Володимир Молчанов 24 каналу.

З одного боку, на окупантів активно тиснуть ЗСУ, які знищують об’єкти ворога на правому березі Дніпра.

В останню добу різко активізувалися українська артилерія та почастішали влучання у російські об’єкти. Навіть окремі одиниці техніки почали знищуватися точними влучаннями снарядів,
– сказав Молчанов.

Окупанти створюють видимість, що активно відступають з Херсона. З іншого боку, процеси на правому березі Дніпра можуть бути наслідком суперечок між російськими угрупованнями.

Одна група – це Міноборони і ГРУ на чолі з міністром оборони Сєргєєм Шойгу та начальником Генштабу російської армії Валєрієм Герасимовим. До цього ж табору належить партія “Єдіная росія”.

До іншої групи входять секретар Ради безпеки Росії Ніколай Патрушев та перший заступник глави адміністрації Путіна Сєргєй Кірієнко. До цієї групи також приєдналися глава Чечні Рамзан Кадиров та власник ВПК “Вагнера” Євген Пригожин.

За словами херсонського активіста, наслідком суперечок між цими таборами стали саме події на Херсонщині.

Кіріл Стрємоусов працює на одне угруповання, а російські війська – на інше. Мені здається, що ФСБ і Стрємоусов ускладнюють російській армії оборону на правому березі Дніпра,
– наголосив Молчанов.

Про це свідчить низка факторів:

Виведення російських тилів з правого берега Дніпра
Знищення зв’язку та медицини як такої.
Зникнення будь-яких тилових установ.
Ускладнення торгівлі та перепони росіянам розраховуватися власними картками.
ЗСУ продовжують нищити переправи окупантів.

Наприклад, ввечері 2 листопада у районі Каховської ГЕС пролунали вибухи. Молчанов переконаний, що тут не обійшлося без участі ЗСУ.

У районі Каховської ГЕС почали знову бити по греблі і по російській переправі. Це відомо з наближених до ЗСУ каналів, які повідомляли про ці вибухи в режимі онлайн, – сказав активіст.

Він додав, що місцеві також підтвердили прильоти у районі ГЕС. Сама ж гребля унаслідок вибухів не постраждала, руйнувань зазнала лише російська переправа.

Це справило на росіян гнітюче враження, особливо з урахуванням того, що паралельно велося відпрацювання також й по інших переправах – в районі Антонівського мосту та Голої Пристані.

Окрім того, у Голій Пристані майже вщент зруйнували “адміністрацію” росіян. Як заявили окупанти, внаслідок удару ніхто не постраждав. Однак, росіяни можуть просто приховують свої втрати. Адже судячи з вибуху, це була робота HIMARS, а не Excalibur. А ЗСУ не витрачали б такий снаряд на пусту будівлю.

У російського командування у Херсоні два плани. Перший план – до зими стримувати контрнаступ української армії. Вони для цього кидають туди всі ресурси. Другий сценарій – якщо вони побачать, що ресурсів для оборони Херсона недостатньо, спробують забезпечити відхід, вивезти якомога більше техніки і озброєння. Про це розповів військовий експерт Олександр Мусієнко в інтерв’ю УНІАН.

Судячи з усього, вони поки що дотримуються першого сценарію, але їм важко. Виведення на лівий берег певної кількості сил і окупаційних адміністрацій все ж відбувається. Також відбувається створення оборонних укріплень на Лівому березі по Дніпру.