Офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс натякнув, що незабаром будуть вжиті додаткові дії США проти росії, коли його запитали про прохання президента України Володимира Зеленського про посилення санкцій G7 у відповідь на останні звірства у Бучі.

“Що стосується наших санкцій, ми завжди говорили, що продовжуватимемо чинити тиск на президента путіна, на Кремль, на всіх, хто його оточує, включаючи олігархів та поплічників, які посилюють цю війну вибору проти України, допоки насильство не зменшиться, і доти, доки такі звірства не припиняться. Тому я підозрюю, що ви скоро побачите додатковий тиск”, — сказав Прайс MSNBC у неділю.

“Щодо цих зображень з Бучі, ми вже оцінили, що російські війська скоїли військові злочини. Що ми робимо, то це збираємо інформацію. По-перше, щоб пролити світло на те, що саме вони роблять, але по-друге, щоб забезпечити притягнення до відповідальності всіх тих, хто вчинив ці звірства, і всіх, хто замовив ці звірства. Це наша місія”, – продовжив він.

Відповідаючи на запитання про мирні переговори, Прайс сказав:

“Ми поки що не бачимо жодних ознак того, що росіяни справді серйозно ставляться до деескалації цієї війни”.

Прайс також відкинув повідомлення про те, що російський рубль відновлюється після санкцій, заявивши:

“Це майже повністю штучно. Рубль знаходиться на життєзабезпеченні за допомогою драконівських заходів, які Кремль був змушений вжити для штучної підтримки вартості рубля”.

Прайс зазначив, що уряд росії не дозволяє продавати рублі “саме для того, щоб встановити цю нижню межу та гарантувати, що вартість, яку ми бачимо на ринку, насправді не є фактичною вартістю рубля сьогодні”.

“Що стосується російської економіки, то тільки за останні п’ять тижнів 30 років економічної інтеграції було скасовано”, – сказав Прайс.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що єдиний спосіб зупинити звірства путінських фашистів – продовжити поставки Україні танків, бойових літаків та зенітно-ракетних комплексів.

Про це Кулеба написав на своїй сторінці в Twitter, коментуючи різанину в Бучі.

“Різанина в Бучі вкотре доводить, що ненависть росіян до українців нівелює все, що Європа бачила з часів Другої світової війни. Єдиний спосіб зупинити жахи війни – допомогти Україні вигнати окупантів якомога швидше. Партнери знають наші потреби. Танки, бойові літаки, зенітно-ракетні комплекси”, – йдеться в повідомленні.

Перед цим Кулеба назвав Бучанську різанину нічим іншим, як навмисним прагненням росіян знищити якомога більше українців. Він закликав країни “Великої сімки” негайно запровадити нові руйнівні санкції проти Росії.

Зокрема, глава МЗС наполягає на: повному ембарго на нафту, газ, вугілля, закритті всіх портів для російських суден та товарів, відключенні всіх російських банків від SWIFT.