Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевняє, що всі тіньові схеми на ринку нафтопродуктів будуть ліквідовані, а їхні учасники – притягнуті до відповідальності.

Про це глава уряду написав на своїй сторінці у Facebook за результатами чергової зустрічі з нафтотрейдерами.

“В Україні не буде тіньового ринку нафтопродуктів. Усі схеми будуть викриті й ліквідовані, а їхні учасники – притягнуті до відповідальності”, – написав він.

Гончарук нагадав, що за ініціативою Президента Володимира Зеленського уряд розпочав широку кампанію з ліквідації тіньових схем торгівлі пальним, в ході якої силами ДФС, Нацполіція та СБУ було здійснено 2200 перевірок.

Зокрема, за даними Прем’єр-міністра, було перевірено інформацію щодо 1399 нелегальних АЗС, з них 377 – зупинили діяльність, 559 — демонтовані, ще 463 – оформили ліцензію.

Також, за словами Гончарука, з обігу вилучили 4 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 93,4 млн грн, а також обладнання на суму 94,2 млн грн.

Крім того, в рамках боротьби з нелегальними АЗС відкрито 292 адміністративних проваджень та 152 – кримінальних.

“Уряд зробив рішучі кроки. Спільно з нафтотрейдерами ми продовжимо боротьбу з нелегальними АЗС… Українці купуватимуть пальне європейської якості виключно в ліцензованих нафтотрейдерів. Це один із пріоритетів нашого уряду”, – підсумував Гончарук.

Як повідомлялося, 9 грудня 2019 року Гончарук дав доручення ДФС і правоохоронцям до 9 січня 2020 року вирішити питання тіньового обігу пального.

Окрім того, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив про закриття понад 5,3 тис. нелегальних закладів ігрового бізнесу.

Про це він повідомив після наради з регіонами щодо боротьби з тіньовими ринками.

“Доручив головам ОДА і Нацполіції продовжити з ними боротьбу, а саме: вжити всіх заходів для недопущення реклами незаконного ігрового бізнесу, посилити заходи щодо запобігання переходу нелегального грального бізнесу в онлайн”, – заявив Гончарук у повідомленні в Telegram-каналі.

Також ДФС і СБУ продовжать боротьбу з нелегальним обігом палива, а місцева влада приєднається до процесу в рамках робочих груп.

Нагадаємо, що в Україні триває полювання на нелегальні заправки. Стало відомо, скільки АЗС закрили. З незаконного обігу за три тижні вилучили 3,5 тисячі тонн пального на загальну суму понад 63 млн грн і обладнання незаконних АЗС загальною вартістю понад 57 млн ​​грн.