Відомий автогонщик, волонтер, блогер і телеведучий Олексій Мочанов звернувся з відкритим проханням до президента Петра Порошенка. 

Він упевнений, що Україні слід домовитися про покупку старих або нових армійських MB G-клас Gelendwagen для потреб ЗСУ. Адже ті машини, які дивом були ввезені волонтерами і передані в армію, – зарекомендували себе з кращого боку. А ось якість вітчизняних машин, зібраних на базі «китайців» – залишає бажати кращого.

Далі наводимо текст звернення Олексія Мочанова, який він оприлюднив в соціальних мережах.

Поки Ангела Доротея Хорстовна Каснер-Меркель тут, у нас в гостях (як вдома!) – внесу одне додаткове питання до порядку денного. Принципово важливе і потрібне для Армії.

У Бундесвері на озброєнні стоять MB Gelendwagen, G-клас, всепролазний позашляховики.
Вони ж є на озброєнні у австрійців, швейцарців, Норвегії та інших потужних країн.
За останні чотири роки ми завдяки допомозі небайдужих людей привезли сюди чимало такої техніки і роздали по військах. Користувачі – в захваті!

Проблема в тому, що бундесвер продає такі машини з аукціону тільки після того, як вони відпашуть в німецькій армії 20 років. І легально завезти їх в Україну – нереально. Неможливо. Немає варіантів. Найкраще йде арабам, вони готують з них спеціальні машини для сафарі і туристичних поїздок в різну «тьму-таракань».

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Ми підбирали – «залишки солодкі», практично з панського столу, по 12-15 тисяч євро, і навіть ці брички зарекомендували себе з найкращої сторони. Надійні, прохідні, продумані, спеціально підготовлені і обладнані. Саме такими і повинні бути Гелендваген, а не чорними лакованими кіосками на 20-дюймових колесах з компресорними моторами від Брабус і АМГ.

Але нам такого не дають. Може тому що ми таке не просимо для армії, може тому що нам потрібно втюхати в армію своє барахло, підтримуючи не вітчизняних користувача-споживача, а чомусь підтримуючи нетямущого криворукого вітчизняного виробника, який звик гнати «зальуру» на халяву.
Так і живемо.

Петро Олексійович, попросіть у Анджели Хорстовни продати нам велику партію цих машин, можна легке б / у. Замість того жаху, що летить на антикрилах ночі, і яке зараз долітає до військ.

На нових пікапах нашого, вітчизняного, виробництва, пофарбованих у хакі, болти підвіски після заводського конвеєра можна докручувати руками. Перш ніж затиснути. Халтура рідкісна.

Повертаємося до питання, яке ми з вами обговорювали в грудні 2014. Військам потрібна нормальна прохідна надійна і правильна колісна техніка. Легкова і вантажна. Зараз такої власної техніки ми не маємо.

Запитайте, може Бундесреспубліка нам допоможе?