У Вінниці показали бойову техніку, якою користуються українські військові у зоні бойових дій.

Представили 12 одиниць техніки. Серед них автомобілі "Когуар", "Варта", БТР-4, броньовані КРАЗи.

Всі охочі могли сісти в машину. Дозволяли фотографуватися і навіть зайти всередину салону.

"Цю техніку залучаємо до виконання завдань як в регіоні, так і на Сході країни, де йдуть бойові дії", – розповів командир військової частини 3008 Національної гвардії України Володимир Джула.

З поміж інших презентували мобільну операційну – автоперев'язувальну машину, яка ще не бувала в зоні ООС. Її створили на базі МАЗа в Україні. Вартість з укомплектуванням коштує близько 5 млн грн.

"В цій машині можна робити оперативні втручання в польових умовах. Це при пораненнях, при ампутації, рвані рани. Скажімо, доставили людину з поля бою. Ми їй надали меддопомогу і далі її можна евакуювати в стаціонарний шпиталь", – говорить начальник медичного забезпечення вч 3028 Олег панасюк

Мобільна операційна обладнана дефібрилятором, дихальна апаратурою для проведення штучної вентиляції легень в польових умовах. Також електрокардіографом.

У такій машині працює 5 чоловік — хірург, анестезіолог та операційна медсестра.

Ця машина ще не виїжджала в зону операції обєднаних сил. Є такі машини в інших частинах Нацгвардії.

Варто зазначити, що українська армія впроваджує нові стандарти захисту цивільного населення. Із січня цього року у зоні конфлікту на Донбасі розпочала свою роботу Група збору та узагальнення інформації про випадки загибелі чи поранення цивільного населення. Мета групи – не лише облік таких випадків, але й аналіз цієї інформації. Це дозволятиме уникати таких втрат у майбутньому.

Саме цивільно-військове співробітництво (скорочена назва – CIMIC, від англ. civil-military cooperation) як пілотний напрямок у Збройних силах України започаткували у 2014 році. Фахівці цього напрямку стали такими собі посередниками між ЗСУ і мирним населенням, з одного боку, та між ЗСУ і місцевими органами влади, з іншого. Офіцери CIMIC, приміром, допомагають доставити на прифронтові території гуманітарні вантажі: продукти, одяг, книги. Або організовують у школах заняття з мінної безпеки (через бойові дії на сході Україна нині – одна з найбільш замінованих у світі територій). Трапляється і робота у зворотному напрямку: нещодавно сєвєродонецькі волонтери передали через CIMIC на передову півтисячі домашніх пиріжків.