Напередодні стало відомо про те, що в районі острова Зміїний українські захисники ліквідували російський літак. У рядах пілотів ВКС РФ панують панічні настрої у зв’язку з ліквідацією бомбардувальника Су-24М біля острова Зміїний. Після цього інциденту кількість вильотів на Південному напрямку різко впала. А російські пілоти збунтувалися і відмовляються літати взагалі. 

Пілотів ВКС РФ сильно налякало знищення «Су-24М» у Чорному морі. Вони підозрюють, що ЗСУ перемістили на південь якесь іноземне далекобійне ППО, від якого неможливо уникнути. Аналогічна ситуація була у травні нинішнього 2023 року, коли ЗСУ знищили відразу чотири російські борти у Брянській області.

Після цього авіація РФ різко зникла бажання обстрілювати українське прикордоння.

Інтенсивність авіаударів північними областями України практично звелося до нуля з того часу. Ймовірно, на Херсонщині історія повторюється.

Речник ВМС Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону стверджує, що після цього рівень активності російських загарбників дещо знизився.

За словами речника ВМС, можна спостерігати зміни після того, як було знищено бомбардувальники. Терор українців дещо став на паузу.

Крім того, речник подякував колегам-військовим з Повітряних сил за допомогу в забезпечні безпеки цивільного судноплавства. Також він наголосив: єдина безпекова проблема, яка поки не вирішена в цьому районі, – це активність росіян саме в повітрі.

«Ворог вдається до застосування вогневого ураження саме з повітря. Цей літак має неформальну назву «праска», тому що він призначений для проривання системи ППО противника. Бомбардувальник може скласти крила назад і летіти на великій швидкості. Але вони його застосовували в трохи інший спосіб, і ось результат», – підсумував спікер.