Президент України Володимир Зеленський сказав, що питання його участі в саміті G20 в Індонезії буде вирішено за кілька днів.

Про це він сказав у Києві на пресконференції після зустрічі з президентом Греції Катериною Сакелларопулу.

“Позиція моя особисто і позиція України була в тому, що якщо лідер Російської Федерації буде брати участь у саміті, Україна не буде”, – сказав Зеленський.

“Побачимо, як буде в майбутньому. Сьогодні я мав розмову з президентом Індонезії. Ми підтримуємо відносини. У будь-якому разі, ми були сьогодні запрошені. Побачимо. Кілька днів залишилося”, – сказав Зеленський.

Саміт “двадцятки” відбудеться в Індонезії 15-16 листопада.

Саміт відбудеться на тлі завершення терміну дії “зернової угоди”, що спливає 20 листопада. З боку Росії досі немає підтвердження того, що вона погодиться на продовження цієї домовленості.

Відомо, що станом на 3 листопада участь у саміті G20 уже підтвердили лідери 17 держав. Індонезія вперше головує в G20 і наполягає на присутності всіх країн. Однак іще три країни поки не повідомили про своє рішення. Індонезія відмовилася називати країни, які погодились на участь, із міркувань безпеки. Очікується, що президент країни Джоко Відодо може зробити відповідне оголошення ближче до дати проведення саміту.

Раніше президент Зеленський заявляв, що участь України в осінньому саміті G20 буде залежати від безпекової ситуації в країні та від складу учасників саміту.