Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон прибув з офіційним візитом в Україну. В Києві він, зокрема, зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським.

Літак з високопосадовцем Великобританії приземлився у аеропорту «Бориспіль».

Переговори із українським президентом Джонсон анонсував у своєму Twitter. Він наголосив, що Велика Британія – це друг та демократичний партнер нашої держави.

Візит відбувається на тлі загрози нападу Росії.

Крім цього, британський прем’єр-міністр наголосив, що Лондон й надалі буде відстоювати суверенітет України перед тими, хто прагне його знищити. Зазначимо, що Джонсон прибув до України у вівторок, 1 лютого. На летовищі у Києві його зустріла пані посол Мелінда Сіммонс.

До слова, колезі Бориса Джонсона, очільниці британського МЗС Ліз Трасс, довелося скасувати поїздку через виявлений у неї COVID-19.

Голова британського уряду близько 17:20 прибув до будівлі Маріїнського палацу в Києві. Там його вже чекав Володимир Зеленський. Політики привіталися й наголосили, що обоє радій цій зустрічі.

“Дуже-дуже радий бути тут”, – запевнив Джонсон.

Нагадуємо, що однією тем для спілкування Бориса Джонсона з українським президентом є утворення альянсу Великобританії, Польщі та України пред лицем агресії Росії. 

Окрім цього, Велика Британія оголошує про допомогу Україні у розмірі 88 млн фунтів стерлінгів для підтримки стабільності інститутів управління України та енергетичної незалежності, заявляли перед візитом у пресслужбі британського прем’єра.

Раніше прем’єр-міністр Польщі зустрівся 1 лютого із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Після зустрічі він пообіцяв, що Польща надасть Україні зброю, і дорікнув Німеччині, що вона сприяє введенню в експлуатацію небезпечного для Європи газопроводу “Північний потік – 2”.

Також цього тижня Україну відвідують глави МЗС Нідерландів, Греції, Німеччини та Франції. 30 січня до України з дводенним візитом прибула міністр оборони Канади Аніта Ананд. Глава Держдепу США Ентоні Блінкен приїжджав до України 19 січня.