Підрозділами ракетних військ та артилерії Сил оборони за добу вражено 3 ділянки концентрації живої сили, 2 ділянки скупчення озброєння та військової техніки, 2 склади з боєприпасами та інші важливі військові об’єкти російських окупантів. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Попри оголошене закінчення часткової мобілізації, військове керівництво РФ продовжує набирати так званих “добровольців” для участі у війні на території України.

Військові комісари отримали інструкції щодо подальшого формування так званих добровольчих підрозділів. Цими “волонтерами” можуть стати чоловіки з розчищеною судимостю, без вікових обмежень та за будь-яким станом здоров’я, крім осіб з офіційним статусом

Щоб уникнути юридичних та фінансових зобов’язань, заключення контракту з такими особами з Міноборони РФ не передбачено.

Раніше демобілізований персонал має низький рівень морально-психологічного стану, що призводить до надзвичайних подій у місцях дислокації. Таким чином, у підрозділах 57-ї мотострілкової дивізії так званих територіальних військ, на етапі примирення в Казані, добровільно виїхали понад 15 солдатів і сержантів, а під час передислокації в Україну – ще двоє мобілізованих вчинили самогубство.

Крім того, головною проблемою вже діючих окупаційних підрозділів, крім приватних військових кампаній, залишається низька підготовка особового складу та швидка несправність військової техніки, яка була вилучена зі зберігання та не проходила відповідне обслуговування.
Авіація Сил оборони протягом доби 12 разів вразила ворога. Потрапили 8 областей концентрації озброєння та військової техніки, а також 4 позиції засобів протиповітряної оборони противника.

Як повідомляє Генштаб, ворог намагається утримати тимчасово захоплені території, концентрує зусилля на стримуванні дій Сил оборони в окремих районах. Проводить наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Ворог обстрілює підрозділи Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює прикордонні укріплення на окремих напрямках та проводить повітряну розвідку. Він продовжує наносити удари по критичній інфраструктурі та цивільних будинках в порушення Міжнародного гуманітарного права, законів та звичаїв війни.

Та ЗСУ дають гідну відсіч ворогу. Якщо армії України вдасться добитися гучної перемоги над військами РФ, фронт посиплеться, а окупанти почнуть тікати. У такому випадку очікується або розпад Росії і подальша громадянська війна, або палацовий переворот. Наступнику Володимира Путіна поставлять завдання вивести війська з України і піти на мир. Про це заявив російський опозиційний політик, політолог Леонід Гозман.

“У разі громадянської війни в Росії, поділу на червоних і білих не буде. Якщо ЗСУ доб’ються дуже бурхливого успіху – фронт в Україні посиплеться, а війська РФ в паніці почнуть тікати – може статися розпад РФ. Почнеться війна всіх проти всіх. Приватні армії, окремі території воюватимуть одна з одною. Станеться Апокаліпсис”, – вважає Гозман в інтерв’ю Главреду

За його словами, громадянська війна може супроводжуватися розпадом Росії.

“Може статися розпад Росії, про що ми вже говорили, що супроводжується війною всіх проти всіх. Буде дуже страшно. Особливо в умовах, коли у держави є ядерна зброя”, – зазначив експерт.

Крім того, він назвав альтернативний варіант розвитку подій. У Кремлі може статися палацовий переворот – наступником Путіна призначать людину, яка повинна буде вивести війська з України і піти на мир. Однак її правління триватиме недовго.