Повномасштабна війна Російської Федерації проти України може закінчитися вже до кінця цього року перемогою Збройних Сил України.

Вже скоро можливий перелом у війні, розповів російський експерт – доктор історичних наук, політичний аналітик Валерій Соловей в інтерв’ю виданню “гордон”. За його словами, армія України має достатньо військово-технічного потенціалу, щоб “дійти до Москви”, але не буде цього робити.

“Я розраховував, що воєнний перелом визначиться навесні, та не тільки я – багато хто, але тепер зрозуміло, це переноситься на літо й частково на осінь… Я думаю, що у будь-якому разі до кінця цього року (можливе завершення війни – Ред.)…”, – такий прогноз дав політичний аналітик.

Додамо, що в інтерв’ю українським ЗМІ політичний філософ, викладач Карлового університету в Празі, керівник Інституту вільної Росії Олександр Морозов також зробив прогноз про терміни війни Росії проти України.

“Звичайно, прогнозувати завжди складно, тому що події можуть змінюватися через раптові обставини. Однак якщо все буде відбуватися так, як зараз, активне військове протистояння українців і росіян триватиме ще як мінімум два роки. Українці показали, що Кремль недооцінив їхню дуже високу здатність вести війну, а Москва, як і раніше, має величезні ресурси для продовження бойових дій”, – розповів Морозов.

Це війна на виснаження. Можливо, все зупиниться в результаті якої-небудь події, ознак якої наразі ми не бачимо, підкреслив експерт.

Морозов додав, що для російського диктатора Володимира Путіна минулорічні поразки у війні проти України стали важким ударом. Він уже зрозумів свої помилки, але визнати їх публічно не може. Зараз глава Кремля перебуває у жалюгідному стані, він пустив війну проти України на самоплив.

У діях російських окупантів в Україні помітний хаос, тому що зараз все в руках російського Міністерства оборони, російських силових структур, цивільної адміністрації на чолі з Кирієнком і бенефіціарів війни.

“Я думаю, що Путін значною мірою втратив контроль над системою і вибув з гри. В результаті торішніх поразок в Україні він пережив важку травму. Путін зрозумів свою помилку, але не здатний зізнатися в цьому публічно і практично пустив ситуацію на самоплив”, – зазначив Морозов.

Саме тому глава Кремля декілька місяців фактично “мовчить”. Він виходить і щось каже, проте від нього не чути якихось стратегічних заяв про військову кампанію, її перспективи і становище Росії в глобальному світі, звернув увагу політичний філософ. Зараз практично не видно ніяких рішень Путіна, глава Кремля виконує функціональні дії низького політичного рівня.

За словами Морозова, Путін зараз перебуває в поганому, жалюгідному стані, і він дозволив активним авторам проектів діяти на свій розсуд. При цьому сам він від впливу відмовився.

Також він звернув увагу, що конфлікт Пригожина і російського Міноборони загострився настільки, що, схоже, відомство не збирається забезпечувати ПВК “Вагнера” озброєнням та амуніцією на достатньому рівні. При цьому очевидно, що у Міноборони РФ добиваються відправки Пригожина і його людей до Африки.

“Виникає питання – а де тут Путін? Путіна зараз в цій ситуації немає. Війною керує Міністерство оборони, російські силові структури, цивільна адміністрація на чолі з Кирієнком, який відповідає за окуповані території і війну в політичному плані. Саме така зараз картина. І це ідеальні умови для перемоги України у війні”, – підсумував Морозов.