Фігура модератора ОБСЄ на переговорах ТКГ є надзвичайно важливою. Саме від неї багато в чому залежить успіх мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Таку думку озвучив віцепрем’єр-міністр та міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в інтерв’ю 24 каналу.

“Упевнений, що (успіх – ред.) залежить сильно. Від того, як людина модерує, як ставить запитання, що ставить на порядок денний – дуже сильно залежить успіх мирного врегулювання”, – заявив Резніков.

Він також додав, що хотів би очікувати від нових представників ОБСЄ у ТКГ аналізу причин, які призвели до блокування роботи в підгрупах ТКГ, а також, щоб вони зробили спроби винести “за дужки” позиції, які заважають переговорам, зокрема процедурні.

Зауважимо, що новим спецпредставником ОБСЄ в Україні став фінський дипломат Мікко Кіннунен. Він проведе чергове засідання 26 серпня. Крім того, змінилися координатори ОБСЄ в гуманітарній та політичній робочих підгрупах. Ними стали, відповідно, Сільві Берманн та Шарлотта Реландер.

Наразі Кіннуен обіймає посаду генерального директора з політичних питань МЗС Фінляндії. Він почав працювати у зовнішньополітичному відомстві країни у 1996 році.

Впродовж 2009 – 2013 років Кіннунен служив послом Фінляндії у Казахстані та Киргизстані.

Також він працював у посольствах в Москві та Вашингтоні, а ще в постійному представництві Фінляндії при ООН в Нью-Йорку.