Працівники ФСБ 16 квітня затримали українського консула Олександра Сосонюка. Його звинувачують у нібито отриманні інформації закритого характеру під час зустрічі з громадянином Росії, про це повідомляє “Интерфакс”.

За інформацією російських ЗМІ, українського консула затримали “на місці злочину” 16 квітня.

Що відомо про затримання Олександра Сосонюка

Як пишуть російські ЗМІ, зустріч українського консула Олександра Сосонюка з громадянином Росії нібито відбулася напередодні у Санкт-Петербурзі. Під час зустрічі Сосонюк “намагався отримати інформацію закритого характеру”.

“Дана діяльність несумісна зі статусом дипломатичного працівника і має явний ворожий характер щодо Росії. До іноземного дипломата будуть застосовані заходи відповідно до норм міжнародного права”, – заявили у спецслужбі.

Зауважимо, що у ФСБ не назвали ім’я російського громадянина, який “передавав” Сосонюку дані.

Тепер українського консула можуть вислати з Росії. Водночас Інформація про затримання Сосонюка відсутня і на сторінках Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі.

Заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін в коментарі «УНН» зазначив, що затримання консула Генерального консульства України — це чергова провокація держави агресора щодо України на фоні військової ескалації вздовж українських кордонів.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко в коментарі Громадському заявив про те, що Україна готує відповідь на дії російської сторони.

«Російські правоохоронці затримали співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі на кілька годин. Зараз він перебуває в українській дипустанові. Обставини затримання з’ясовуються. Відповідно до чинної практики та на основі принципу взаємності українська сторона готує відповідь».

Раніше у Кремлі ухвалили рішення вислати 5 польських дипломатів у відповідь на дії Варшави.

Також інформацію про затримання українського дипломата прокоментував у своєму телеграм-каналі ек-нардеп Ігор Мосійчук. Передаємо його слова прямим текстом:

“ФСБ затримала у Санкт-Петербургу консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка «за отримання закритої інформації». Зовсім з глузду з’їхали!!!

Відповідь має бути швидкою та адекватною! Всі так звані «дипломати» та їм подібні з «россотруднічества» які працюють в Києві без сумнівів є співробітниками ФСБ, ГРУ МО РФ, СВР.

Зараз СБУ має невідкладно затримати десяток цих так званих «дипломатів» і обміняти на нашого. А парламент та президент мають так само невідкладно розглянути питання про розірвання дипломатичних стосунків з країною агресором хоча б на 7-му році війни.

Мають… – ось ключове слово!
Мають, але не зроблять, а далі почнуть нити на весь світ про віроломство РФ та витираючи тихенько соплі просити допомоги у західних партнерів…