Президент Володимир Зеленський вважає, що з позбавлення важелів впливу Віктора Медведчука, який є кумом російського президента Володимира Путіна та народним депутатом від “Опозиційної платформи – За життя”, почалася деолігархізація України.

Про це він написав у своїй колонці у виданні “Фокус”.

“Вперше за багато років в Україні не збільшилася, а зменшилася кількість олігархів. Мінус Медведчук. Він був позбавлений можливості використовувати медіаактиви і державне майно на шкоду країні. Будуть ще мінуси, поки всі олігархи не стануть просто великими бізнесменами”.

Зеленський зазначив, що Україні потрібна справжня демократія, “яка працює в інтересах всіх громадян, а не купки обраних”.

За його словами, найбагатші українці зараз – це ті “хто зумів скористатися повністю можливостями, які були у нас з 1990-х років”, і які моделювали “правила гри” для себе.

“Держава, де є подібна нерівність, точно не зможе бути комфортною і конкурентною”, – переконаний Зеленський.

“Абсолютна більшість українців не вважала таку ситуацію справедливою. Саме це і відбилося на підсумках виборів 2019 року. Те, з яким красномовним результатом програв тоді один з олігархів, наочно демонструє, на що насправді розраховує суспільство”, – пише він.

Тепер, заявляє Зеленський, “за допомогою законних інструментів Медведчук був позбавлений можливості використовувати медіаактиви і державне майно для того, щоб відверто бити по країні і наносити руйнівний шкоди державній безпеці”.

“На цьому прикладі можна побачити, що таке статус олігарха. Якщо у таких осіб забрати сконцентрований медіаресурс, коли в них немає вже непрозорого доступу до стратегічних активів і коли немає “даху” в Києві, більше нічого вони забрати у держави не можуть. І послаблювати державу не можуть у протистоянні за наш суверенітет”, – заявив президент.

“Ось у чому сенс нашої політики деолігархізації. Україна стане справді конкурентною у світі, якщо якісь “особливі” громадяни нашої – і не тільки нашої – країни не зможуть бути “рівніші” інших і не зможуть присвоювати будь-що, шантажуючи державу”, – додав він.

Зеленський наголосив: “Найближчим часом суспільству буде представлений фундаментальний законопроект про деолігархізацію, який зафіксує системний погляд на цю проблему”.

Він також вважає, що саме олігархічні структури зіштовхують людей у різних поглядах, через що Україна втрачає шанси на процвітання та визнання.

Відзначимо, що сьогодні поліція одягла електронний браслет контролю на депутата ОПЗЖ Віктора Медведчука, якого суд відправив під цілодобовий домашній арешт.

«Браслет одягли. Прокурор був присутній при одяганні електронного засобу контролю», – повідомили «Українським Новинам» в Офісі генпрокурора.

Депутат не може відлучатися з дому і повинен весь час носити електронний засіб контролю.

У свою чергу, як пише пише Політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи Олексій Гарань, ОПЗЖ зараз намагається показати, що це начебто політичне переслідування, і виставити себе в ролі жертви. Це робить і Медведчук — ми вчора чули його заяви. Вони бажають таким чином зіграти на тому явищі, що в Україні люблять ображених владою. Але, на мою думку, все, що відбувається зараз навколо Медведчука і ОПЗЖ, починаючи з виключення трьох каналів із холдингу Медведчука, — це потужний удар. Без каналів інформаційний вплив зменшується, а ті санкції, які були оголошені проти бізнесу Медведчука і Козака, певною мірою послаблять і фінансову базу для ОПЗЖ. Ми вже бачимо це по рейтингу партії, він знизився. Але я хотів би наголосити на тому, що партія ОПЗЖ нікуди не дінеться — недавні опитування показують, що вона входить до числа партій, які проходять до парламенту,

Відзначимо, що крім Медведчука, прокуратура оголосила підозру і його близькому соратнику по партії ОПЗЖ Тарасу Козаку, який покинув Україну. Зі слів Віктора Медведчука знаходиться на лікуванні в Білорусі.