Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів”. Про це йдеться на сайті президента.

За словами гаранта, в документі не прописано механізм захисту даних викривачів, а держава має захищати борців із корупцією. Про йдеться у повідомленні Офісу президента.

Зокрема, зауваження глави держави щодо закону стосуються функціонування Єдиного порталу повідомлень викривачів – бази даних, до якої вноситимуть після повідомлення викривачами інформацію про можливі факти корупційних чи пов’язаних із корупцією правопорушень, а також про осіб, які мають статус викривачів, зокрема їхні персональні дані.

Президент зазначив, що в документі не визначено порядок захисту даних викривачів, а також випадки, підстави і коло осіб, яким надаватиметься до них доступ. Тоді як закон лиш визначає, що Єдиний портал гарантує дотримання умов конфіденційності та анонімності, й те, що власником і відповідальним за його адміністрування є Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПК).

“Вето застосовано через пропозицію вносити викривачів у Єдиний реєстр, але не передбачено жодного захисту прав викривачів. Ми маємо захистити викривачів, змінити підхід із точки зору їхньої безпеки, як у цивілізованих країнах”, – заявив Зеленський.