Президент РФ Володимир Путін змінив своє ставлення до президента України Володимира Зеленського і почав його поважати. Причому підставою для цього стали введені в Україні санкції проти нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука і трьох проросійських телеканалів.

Про це у програмі Роксани Руно на Апостроф ТВ “Всьо по бєспрєдєлу Лайт” розповів екс-депутат Держдуми (2007 – 2016 роки), громадянин України (з 2019 року) Ілля Пономарьов.

“Я впевнений в тому, що Путін після введення санкцій в Україні проти Віктора Медведчука почав поважати Володимира Зеленського. Путін, на мій погляд, проходив три стадії сприйняття президента України Володимира Зеленського. Спочатку, після обрання Зеленського, він до нього ставився несерйозно, з певною долею побоювання, що, мовляв, як би після цього в Росії не почали вибирати коміків. Однак згодом ставлення Путіна трансформувалося”, – зазначив Пономарьов.

Пономарьов заявив, що першим поштовхом до зміни сприйняття Путіним Зеленского став саміт в Парижі, який відбувся 9 грудня 2019 року, коли президенти вперше зустрілися.

“Путін Зеленського сприймав як молодого і недосвідченого політика. На блефі їм вдалося зустрітися в Парижі, а це був чистої води блеф, бо Єрмак обманув Кремль. Тоді обіцяли, що в Парижі будуть підписані певні домовленості, на це навіть Сурков “повівся”, Путін приїхав. А коли вони всі зібралися, сказали, що нічого такого не було. По великому рахунку, це було “кидалово”, – заявив Пономарьов.

Після саміту в Парижі, як вважає Пономарьов, Путін зрозумів, що Зеленський – “міцний горішок”.

“Після цього у Зеленського розпочалася “чорна смуга” – зміна уряду, коронавірус, падіння рейтингу. Путін же ж в цей час повернувся в звичну для себе роль – чекати, коли повз нього пропливе труп його ворога. Медведчук в цей час йому розповідав, що він вже ось-ось стане новим прем’єром, рейтинги ОПЗЖ ростуть і тому подібне. Але раптом прокинувся Зеленський і почав “мочити” з одного боку Коломойського, а з іншого боку – Медведчука. І вийшло так, що поруч проплив труп не того, кого чекав Путін. А він дуже уважно ставиться до таких моментів”, – резюмував Пономарьов.

Нагадаємо, раніше у мережі з’явився аудіозапис переговорів українського політика і лідера партії ОПЗЖ, кума Володимира Путіна Віктора Медведчука з колишнім помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Цей скандал став певною точкою неповернення, тепер у влади немає іншого варіанту, як доводити почате до логічного завершення.

Опоненти Офісу президента в цьому питанні розділилися на дві умовні групи. Перша – радикальна. Прихильники ОПЗЖ наполягають, що влада “розправляється з політичними противниками”. Те ж саме говорить лідер євросолідарності Петро Порошенко, який, “рятуючи українську демократію і свободу слова”, сам у себе “купив” канал “Прямий”.

Менш політизована публіка побачила в діях Банкової заявку на другий президентський термін Володимира Зеленського. Банкова, атакуючи Віктора Медведчука, б’є по Петру Порошенку, вибиваючи з-під нього прозахідний і патріотичний електорат; але це тільки частина політичної картини.

“Справа не в тому, що Володимир Зеленський хоче повторити “кульбіт” Леоніда Кучми, який в 1994 році став президентом за рахунок голосів південного сходу, але на другий термін переобрався, отримавши підтримку електорату центральних і східних областей”, – зазначив політтехнолог Олексій Голобуцький.

Він додав, що будь-яка людина, який займе крісло президента України, змушена буде вести державну лінію і відстоювати національні інтереси.

“У глави держави (неважливо, як звучить його прізвище) просто немає інших варіантів, інакше він опиниться в Ростові, як Віктор Янукович”, – заявив він.

Є й інший важливий момент: Офіс президента Зеленського, жорстко діючи проти ОПЗЖ і нелінійно атакуючи Петра Порошенка, перейшов політичний Рубікон. Тепер у влади немає іншого варіанту, як доводити почате до логічного завершення. Інакше ОПЗЖ і ЄС, оговтавшись від першого шоку, почнуть спільно знищувати Володимира Зеленського та “Слугу народу” електорально з двох сторін одночасно.

“Зеленський дуже високо підняв ставки одразу за двома напрямками. Тепер Офісу президента важливо показати, що Петро Порошенко і Віктор Медведчук – персони, набагато більш близькі, ніж декому може здатися з боку. І важливо показати, що це – факт, а не конспірологія або оціночні судження”, – говорить Андрій Золотарьов.

Історія із записом розмови точно отримає продовження: ОП явно націлена далі “качати” цю історію. Фракція “Слуги народу” планує створити в парламенті слідчу комісію для розслідування фактів можливих переговорів лідера ОПЗЖ з Владиславом Сурковим.

Якщо Віктору Медведчуку приховувати особливого нічого (він публічно їздить до Москви і контактує з російським керівництвом), то для Петра Порошенка висновки комісії можуть мати далекосяжні політичні наслідки.