Українські військові продовжують просуватися на Мелітопольському напрямку. ЗСУ вдалося звільнити ще 1,5 квадратні кілометри території. Натомість, американські військові аналітики вважають, що після деокупації селища Роботине на Запоріжжі українські війська повинні відвоювати місто Токмак – важливий автомобільний і залізничний вузол для обох армій, – яке знаходиться приблизно за 24 кілометри на південь від Роботиного.

На думку Майкла Кофмана та Роба Лі, захоплення Роботиного було критично важливим, оскільки дозволило ЗСУ зробити прогалину в російській обороні, яку тепер необхідно розширити.

Це, своєю чергою, дасть можливість проводити ефективніші контратаки флангами військ РФ.

Зокрема йдеться про ділянку фронту від Роботиного на схід до селища Вербове.

“Незначне просування на цій ділянці фронту може зробити російські сили вразливими для контратак з флангів”, – пояснили фахівці.

За їхніми словами, ширша “діра” в обороні РФ дозволить ЗСУ залучити більше техніки та особового складу для підтримки просування своїх сил на південь України. Також відвоювання Роботиного перериває лінію постачання Москви до Криму, ускладнюючи логістику для росіян.

Кінцевою стратегічною метою цього прориву є місто Токмак, яке вважається важливим автомобільним і залізничним вузлом для обох армій.

Але для отримання контролю над Токмаком українські сили спочатку мають повністю ліквідувати основну оборонну лінію РФ навколо Вербового, а також інші додаткові сили оборони, які може задіяти Росія.

“У перспективі це вказує на повільну та виснажливу боротьбу в цій зоні бойових дій. Вона може розтягнутися ще на кілька місяців, з ймовірністю великих втрат з обох сторін”, – резюмували аналітики.

Зазначимо, що українські військові продовжують наступальні дії у Запорізькій області, активні бої тривають на двох напрямках — Мелітопольському та Бердянському.