Білорусь підтверджує готовність докладати подальші зусилля і підтримувати процес мирного врегулювання в Україні.

Про це під час розмови зі спецпредставником діючого голови ОБСЄ в Україні та у тристоронній контактній групі Мартіном Сайдіком заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко. 

Так, він зазначив, що Україна – це не чужа країна для білорусів, тому вони намагатимуться зробити все можливе, щоб відновити у ній мир.

Хочу вас запевнити, що Білорусь завжди буде прикладати максимум зусиль для того, щоб підтримати діяльність вашої групи і вас як спецпредставника ОБСЄ в Україні. Ми у цьому напрямку все робимо. Якщо ми можемо зробити більше для миру в Україні, ми готові це робити", – наголосив Лукашенко під час розмови із Сайдіком.

Він додав, що така підтримка зумовлена перш за все тим, що Україна і Білорусь не чужі одне одному країни.

Це наша республіка, з якої ми жили довгий час в одному будинку. Дуже переплетені долі багатьох сімей і людей – білорусів і українців. Це не чужа нам країна,– сказав Лукашенко.

Своєю чергою, у бесіді з журналістами за підсумками зустрічі Мартін Сайдік наголосив на єдності думок про те, що необхідно якомога швидше врегулювати конфлікт в Україні та покласти край стражданням цивільного населення і загибелі людей.

Зазначимо, що наприкінці січня представник ОБСЄ Мартін Сайдік представив свій план щодо досягнення миру на Донбасі. На його думку, протягом останніх років світ побачив, що мінські домовленості не є чіткими. 

Передбачається, що у процесі братимуть участь ОБСЄ, ООН та спеціально створене агенство Євросоюзу. Також, відповідно до документу, Росія та Україна мають укласти договір, який потім повинні схвалити парламенти.

Відповідно до нового мирного плану щодо Донбасу, ООН і ОБСЄ функціонуватимуть не паралельно, а разом під спільним керівництвом на чолі з так званим спеціальним представником. Вищезазначене стосується як військового та поліцейського компонентів з боку ООН, так і спостережної місії ОБСЄ, яка вже діє на місцях.

Також у ОБСЄ пропонують створити агентство Євросоюзу з відновлення Донбасу, яке б діяло за прикладом того, що було після війни на Балканах. Діяльність цього агентства має поширюватися на всі райони Донецької та Луганської областей. Водночас воно повинно співпрацювати з керівництвом місії ООН та ОБСЄ, але не перебувати під його керівництвом, тобто бути автономним.