Угорщина вчергове заблокувала транш військової допомоги Європейського Союзу для України на суму близько €500 мільйонів.

Про це пише Reuters із посиланням на слова угорського міністра закордонних справ Петера Сіярто.

В Угорщині незадоволені тим, що в Україні угорський OTP Bank перебуває в списку «міжнародних спонсорів війни» від НАЗК. Водночас там готові розблокувати пакет допомоги, якщо банк виключать зі списку.

17 травня голова МЗС Угорщини вже заявляв, що його країна блокуватиме наступні транші допомоги ЄС для України Угорщина блокуватиме подальші транші допомоги ЄС для України. Голова МЗС знову вимагає прибрати OTP Bank із переліку спонсорів війниУгорщина блокуватиме подальші транші допомоги ЄС для України. Голова МЗС знову вимагає прибрати OTP Bank із переліку спонсорів війниу розмірі €500 мільйонів допоки OTP Bank у переліку спонсорів війни.

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції України оголосило, що внесло OTP Bank — найбільший угорський банк — до списку спонсорів війни через позицію керівництва банку продовжувати діяльність в рф. НАЗК веде перелік спонсорів війни — однак він не має жодного статусу і не призводить до будь-яких юридичних наслідків.

Після цього Угорщина заблокувала виділення чергового траншу

Угорщина підтвердила, що блокує виділення коштів Україні зі спеціального фонду ЄСУгорщина підтвердила, що блокує виділення коштів Україні зі спеціального фонду ЄС на €500 мільйонів з Європейського фонду миру. Він фінансує державам-членам вартість військового обладнання, яке вони передають Україні.