Міністерство оборони окупантів Росії та ватажок бойовиків ПВК Вагнера Євген Пригожин намагаються переконати російського диктатора Володимира Путіна у тому, що його військам в Україні слід перейти до оборони, щоб спробувати утримати окуповані територій. Деякі групи хочуть “заморозити війну”, а Шойгу і Герасимов розуміють загрозу контрнаступу ЗСУ і перекидають до захопленого Криму строковиків.

Про це заявили в Інституті вивчення війни.

У зведенні ISW йдеться про те, що російське військове командування наполягає на переході окупантів РФ в Україні в оборону. Вищому керівництву в Кремлі вже повідомили про серйозні зусилля при наборі 400 тисяч нових загарбників для утримання окупованих територій.

За даними аналітиків, до окупованого Криму для утримання території перекидаються солдати строкової служби. Військове керівництво окупантів, можливо, планує й інші заходи, які, за їхніми задумами, повинні, мовляв, “дозволити утримати деякі позиції” після того, як контрнаступ ЗСУ досягне кульмінації.

Вказується, що глава Міноборони окупантів Шойгу і начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов, схоже, усвідомлюють загрозу наступу армії України, але як і раніше, за наполяганням Путіна, збирають контрактників для безглуздих наступів.

Пригожин “зібрався воювати” навіть у разі поразки РФ.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, ватажок ПВК Вагнера Пригожин намагається переконати Путіна перейти в оборону перед контрнаступом ЗСУ. Пригожин виступає за утримання лінії фронту для відновлення боєздатності військ окупантів з метою подальшого наступу.

У ISW вважають, що Пригожин виступає проти перемовин і пропонує використовувати “паузу після кульмінації контрнаступу України”, щоб, мовляв, РФ “відновити бойову міць і заручитися націоналістичною підтримкою” для продовження агресії в разі поразки на полі бою.

Додамо: Погіршення стану глави РФ паралізувало нараду із силовиками.

Стан здоров’я президента РФ Володимира Путіна унеможливлює повноцінні наради з силовиками навіть у форматі відеозв’язку. Новини з Білгорода ледь не «добили» голову Кремля.

Про це пише Telegram-канал «Генерал СВР», який нібито веде колишній генерал Служби зовнішньої розвідки (СЗР) РФ:

Учора президент Росії Володимир Путін провів дві наради у режимі відеозв’язку з представниками керівництва військового та силового блоків.

Засідання Ради з розвитку місцевого самоврядування в режимі відеоконференції провела людина, схожа на президента, а зустріч із Михайлом Котюковим — це «консерви», що, власне, не дуже приховувалося.

Президент, на тлі погіршення здоров’я, намагається, за порадою лікарів, більше відпочивати і не напружуватися.

Не напружуватися не виходить. Під час вчорашньої наради з представниками керівництва військового блоку, заслухавши доповідь про стан справ на фронті, президент нагадав військовим їхні обіцянки «звільнити» Бахмут до 1 травня.

Представники керівництва військового блоку підтвердили обіцянки, але Путін нервово та у матючій формі висловив чергові сумніви з погрозами, закривши нараду на мінорній ноті.

Вечірні події показали, що відривався на військове керівництво президент не дарма. Коли, вже після вечірньої доповіді від представників керівництва силового блоку, Путіну негайно повідомили, що російський військовий літак «випадково впустив» бомбу на російський Бєлгород, президент більше хвилини, мабуть, перебуваючи в ступорі від почутого, просто мовчав.

Потім, не менше десяти хвилин, Путін з переходом на крик і, іноді, не матюки, намагався донести представникам військового керівництва, які були з ним на зв’язку, своє невдоволення ситуацією.

І тільки після того, як доповіли, що «точно» ніхто не загинув і постраждалих немає, президент трохи заспокоївся і дав розпорядження «нічого не вигадувати і заявити як є».

Дотримуватись повного спокою призначений лікарями Путіну не дають «шкідники-військові». Не змогли занапастити чужого президента, то хоч свого треба постаратися.