Заступник голови МЗС Андрій Мельник ствердив, що західні партнери мають збагнути масштаб війни Росії проти України та збільшити військову допомогу щонайменше в 10 разів.

Про це мовиться у виступі Андрія Мельника в етері Першого.

Заступник голови МЗС наголосив, що допомога США в межах ленд-лізу в часи Другої світової складала $700-800 млрд у нинішніх цінах. Водночас він нагадав про заяву міністра оборони США Ллойда Остіна, що всього західні партнери надали підтримку Україні $55 млрд.

Андрій Мельник ствердив, що українці вдячні за західну допомогу, однак її недостатньо. Зокрема країни-партнери мають перетнути “червону лінію”, яка лишилася, та надати далекобійну зброю й винищувачі.

За підсумками розмови дипломат написав у суботу, 23 квітня, в твіттері:

“Ми вдячні нашим союзникам за військову допомогу. Але цього недостатньо. Україні потрібно в 10 разів більше, щоб завершити російську агресію цього року. Тому ми закликаємо наших партнерів перетнути всі штучні червоні лінії та виділити 1% ВВП на поставки зброї Україні”.

За словами Голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса, РФ випустила понад 1200 ракет та дронів по ключових об’єктах енергосистеми України. Нині для її відновлення потрібні щонайменше 40 млрд грн.

Збільшення постачання зброї дозволить українським військовим провести успішний контрнаступ.

Країни НАТО разом з союзними державами повинні надавати Україні більше озброєння для прискорення звільнені українських земель від російських агресорів.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, інформує CNN.

“Ми визнаємо величезну кількість зброї, боєприпасів, постачання, які вже були надані Україні, але нам потрібно зробити ще більше”, – сказав Столтенберг.

Столтенберг зазначив, що Україна повинна отримати ще більше озброєння. Генсек НАТО заявив, що це дозволить українським військовим провести успішний контрнаступ.

“Тому, що ми повинні забезпечити, щоб українці були в такому становищі, де вони могли пробивати російські лінії, а також через мінні поля, і бути в положенні, де вони могли звільняти, повертати територію”, – заявив він.

Крім цього, США будуть тісно координувати роботу з Південною Кореєю у напрямку збільшення допомоги Україні для захисту від російської агресії.

Про це повідомило Reuters.

В офісі речника Державного департаменту США зазначили, що разом з країною порушать питання додаткової підтримки. Щодо цього оголосили після заяв президента Південної Кореї Юн Сук Йоля про можливість надання Україні військової допомоги.

“Південна Корея залишається непохитним партнером у захисті права України на територіальний суверенітет проти російської агресії з перших днів повномасштабного вторгнення”, — йдеться у відповіді Держдепартаменту.

Досі Південна Корея намагалась уникати конфронтації з Росією через південнокорейські компанії, що працюють у РФ. Також через те, що Москва має певний вплив на країну. Зазначимо, що Південна Корея ключовий союзник Сполучених Штатів і головний виробник артилерійських боєприпасів.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль вперше заявив, що його країна може розширити свою підтримку України, надавши окрім гуманітарної та економічної допомоги ще й військову.

Про це він розповів у інтерв’ю Reuters.

Юн Сук Йоль зазначив, що його уряд вивчає можливість захисту та відбудови України, так само як у 1950-1953 роках Південна Корея отримувала міжнародну допомогу під час Корейської війни.

“Якщо виникне ситуація, з якою міжнародне співтовариство не може миритися, наприклад будь-який широкомасштабний напад на мирних жителів, різанина чи серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці”, — сказав він.