430 літаків та 360 вертольотів перебувають на кордоні з Україною. На думку Олега Жданова, Росія готує масований удар по Україні. Найнебезпечнішими найближчими днями можуть стати 23 та 24 серпня.

“Путін дуже полюбляє конспірологію, в тому числі – цифрову. 23 та 24 – такі свята, які більше всього його дратують. Сказати, що Путін залишить нас в ці дні в спокої – це буде протиріччям здоровому глузду”, – резюмує Жданов.

Кількість скупчення ворожої авіації на аеродромах Білорусі, Криму та Росії загалом зараз перевищує чисельність, яка була на момент повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

За словами експертів та військових, саме ці три напрямки зараз становлять найбільшу загрозу. Наприклад, кількість вертольотів збільшилась на 110 одиниць.

Спрогнозувати те, по яких об’єктах росіянами можуть бути нанесені удари найближчим часом – достатньо складно.

“Намагання можуть бути завдати удару по будь-якому об’єкту. Як бачимо, не тільки військовому, але і цивільному”, – кажуть військові.

Військовий експерт Олег Жданов зазначає, що росіяни підтягують авіацію до наших кордонів через дуже великі втрати.

“Але у них є проблеми в тому, що це – не зовсім сучасні літаки. Все їх найсучасніше в своїй більшості ми вже, мабуть, знищили. До речі, частину літаків вони зняли зі зберігання, розконсервовують і зосереджують навколо України. Але ця кількість не може одночасно піднятись в повітря – у них дуже великий дефіцит пілотів. Багатьох пілотів, особливо з бойовим досвідом, – їх вже немає”, – розповів ТСН.ua Олег Жданов.

За його словами, зважаючи на те, які типи ракет використовують росіяни під час обстрілів (дальність пуску 600 км та 5500 км), можна припустити, що під загрозою вся територія України.

“Збільшилась кількість вертольотів, було 250 (на момент вторгнення в Україну – Ред.) – стало 360. В них задача – більше працювати на передньому краї, на лінії зіткнення, для підтримки наземних сил. Тобто, мова йде про вертольоти, штурмовики СУ-25, які часто збивають”, – повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, вся ця авіація не виконує задач на територіях, підконтрольних Повітряним силам ВСУ.

Військові наголошують, що авіація ворога не зосереджена в одному місці.

“Крім того, якщо брати до уваги кількість вертольотів, 360, та величезну лінію кордону, то на таку протяжність кордону це і не така велика чисельність”, – підкреслив Юрій Ігнат.

Відповідаючи на запитання про можливість одночасного використання Росією всієї цієї авіації, військовий розповів наступне: “

В сучасних війнах на певних ділянках авіація працює в складі ударних груп. Це можуть бути ударні групи літаків або вертольотів в кількості, наприклад, 10 одиниць. Чи можуть одночасно працювати сотні літаків? Це ж не кіно про Другу світову війну…Крім того, вся їхня авіація не на одному аеродромі, а розосереджена довкола кордонів – в білоруській Зябрівці, в кримському Джанкої, в інших містах”.

Розповідаючи про можливості української ППО, Юрій Ігнат додав, що від польотів ворожої авіації ми закрили небо на підконтрольній території практично самотужки.

“Там, де працюють наші винищувачі та ППО – туди ворожа авіація не залітає, але ми не можемо повністю закрити небо від ракетного тероризму. Росіяни пускають ракети з Астрахані, з Каспія, з Чорного моря. Не всі ракети ми можемо збивати, жодна країна в світі не може збити всі ракети”.

Нагадаємо, нещодавно головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в телефонній розмові з начальником штабу оборони Збройних Сил Канади генералом Вейном Дональдом Ейром висловив занепокоєння через розташування ракетних систем уздовж державного кордону з боку Республіки Білорусь, зокрема, на аеродромі Зябрівка.