Зараз у Соледарі точаться одні з найжорстокіших боїв за цю війну Росії з Україною. Росія запустила на поле бою вагнерівців, які брали участь у війнах Сирії та Лівії.

Речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий в ефірі єдиного телемарафону розповів, що наші воїни демонструють у Соледарі мужність, героїзм та незламність.

Череватий розповів, що наші воїни, які зараз захищають Соледар, не дають ворогу пройти вперед й не відступають назад. Поки що там дуже складна ситуація, проте наші захисники роблять все, щоб завдати максимальної шкоди й ураження противнику, і при цьому зберегти собі життя.

Зараз у Соледарі відбувається справжнє пекло. Росіяни зосередили там найкращі підрозділи ПВК “Вагнера”.

Вони зосередили найкращі підрозділи злочинного угрупування “Вагнера”, які складаються не з колишніх в’язнів, а з колишніх професійних військових спецпризначенців, які виконували завдання у Сирії, Лівії та інших гарячих точка, де були інтереси у спецслужб Росії та “Вагнера”,
– сказав Череватий.

Російські окупанти максимально щільно поливають вогнем позиції українських військових. Лиш за останню добу по Соледару і позиціях України навколо міста було 86 обстрілів різними калібрами.

Найгарячішою точкою Бахмутського фронту зараз є Соледар. 9 січня Міноборони повідомило, що росіяни провели перегрупування, змінили тактику та почали новий потужний штурм міста.

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що в України є шанс утримати лінію Соледар – Бахмут. При цьому стабілізація лінії фронту на тривалий час на даний момент була б невигідною, оскільки ця перерва дасть ворогові можливість з плином часу піти з новою війною проти України.

“Я думаю, що у нас є шанс утримати лінію Соледар – Бахмут. Але справа в тому, що Росія на цьому етапі намагається формувати і на цьому етапі нам нав’язала позиційну війну. Вони нав’язали, але не тому, що ми слабкі, а тому, що нам зброю так дають. Я б поклав відповідальність у цьому випадку суто на наших західних партнерів. Ось скільки вони нам дали зброї – такі можливості показали наші Збройні сили на полі бою”, – заявив військовий експерт Олег Жданов, відповідаючи на запитання підписника під час ефіру на YouTube.

За його словами, зараз лінія фронту відносно стабілізувалася. Однак на двох напрямках все ще можливі “зрушення”.

“Так, зараз більш-менш стабілізувалася лінія фронту, за винятком Донецького напрямку і частини Луганського напрямку, де ще можливі зрушення в ту чи іншу сторону. Я навіть не беруся гадати, тому що ситуація в Бахмуті ще куди не йшло, а в Соледарі ситуація дуже напружена і на сьогоднішній день, я б навіть сказав, непередбачувана. Хоча шанси утримати цю лінію є”, – продовжив він.

Однак у разі стабілізації лінії фронту цілі війни не будуть досягнуті.

“Ніхто вже не хоче перерви, ніхто не хоче (чекати – ред.) 8, 5 років, 3 роки або рік, півроку, коли Путін збере нове військо і знову піде війною. Зрозумійте, що поки не досягнуті цілі війни, вона не закінчена. І будь-яке перемир’я або зупинка військових дій – це всього лише перерва в цій війні. Тому Захід налаштований більш рішуче, ми налаштовані більш рішуче. Так що це для Росії може стати ілюзією і швидше за все стане ілюзією – формування лінії фронту”, – додав експерт.

Жданов підкреслив, що Росія сьогодні настільки втратила імідж, що у неї вже навіть немає шансів умовити Захід на будь-які переговори з Україною.

Чутки знову пішли, що нібито Росія знову готує переговорний процес, щоб “застовпити” свої досягнення. Росія стала настільки недоговороздатною в результаті політики Путіна на міжнародній арені, що Захід готовий затягнути пояси, дати нам більше зброї, але ми повинні закінчити цю війну. Повинен пройти розгром.