Країни НАТО можуть вступити у війну, якщо РФ ударить по ЗАЕС Голова спецкомітету з оборони палати громад Британії Тобіас Еллвуд заявив, що у разі витоку радіації через атаку РФ на Запорізьку АЕС, НАТО має задіяти статтю 5 свого статуту

Про це Еллвуд написав у twitter.

“Будь-яке навмисне пошкодження, що спричинить потенційний витік радіації на українському ядерному реакторі, буде порушенням статті 5 НАТО”, – заявив Еллвуд, коментуючи статтю The Times підготовку Росією провокацій на захопленій атомній електростанції.

Член палати представників конгресу США Адам Кінзінгер підтримав британця та наголосив, що у разі витоку радіації загинуть люди у країнах НАТО, а отже, статтю 5 буде задіяно автоматично.

“Це навіть не обговорюється. Будь-який витік уб’є людей у країнах НАТО. Це автоматично стаття 5”.

За статтею 5 статуту, у разі збройного нападу на будь-яку з держав Альянсу, усі інші члени НАТО вважатимуть цей акт нападом на них усіх. Зазначимо: українська розвідка попередила про можливі провокації Росії на території ЗАЕС. Енергоатом застеріг, що зупинка роботи ЗАЕС окупантами наблизить сценарій радіаційної катастрофи. Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив про наявність умов для візиту на ЗАЕС місії МАГАТЕ та про необхідність демілітаризації станції. Він закликав Росію не від’єднувати ЗАЕС від електромереж України.